Kysyisin mitä elämääni tulos miehen kautta jota ikävöin tuleeko siitä enää mitään?
Pitääkö vain mennä eteenpäin? Pidän tuosta miehestä niin paljon ja kaikki jäi kesken.
Selviänkö tästä ja tulee uutta näkökantaa vain jäänkö murehtimaan ja odottamaan ihmettä?
Pitääkö vain mennä eteenpäin? Pidän tuosta miehestä niin paljon ja kaikki jäi kesken.
Selviänkö tästä ja tulee uutta näkökantaa vain jäänkö murehtimaan ja odottamaan ihmettä?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Et jää murehtimaan, mutta ikävä ja suru kestävät aikansa ja väistyvät sitten taka-alalle yhä kauemmas ja kauemmas entiseen.
Mies on niin kovin epävakaa ja ei ole tasapainossa itsensä kanssa, näyttää että ei ole oikein hyvä olla missään hänellä ja pelkää läheisyyttä. Olit hänelle jollain tasolla kovin tärkeä ja juuri siksi kai lähti jatkamaan omaa matkaansa, ei usko ansaitsevansa hyvää elämältä.
Tähän on vain tyytyminen. Kun miehestä taas kuulet, ole ystävällinen ja pidä hänet elämääsi kuuluneena tuttavana, mutta älä anna käyttää itseäsi hyväksi - kohta taas alkaisi hänellä menojalka vipattamaan. Hän ei pysty puhumalla selvittelemään kesken jääneitä asioita, vaan juuri niitä aina lähdössä karkuun, eikä valmista tule mistään sen takia.
Kohdallesi tulee myöhemmin tasapainoisempi mies, joka arvostaa kykyäsi kiintyä ja olla hyvä toveri, niin kuin hän itsekin osaa olla.
Kiitos Agaatti teit minut iloiseksi. Olen miettinyt juuri tuota, teinkö oikein ksikki, kun hän niin säälittävä isoksi mieheksi.
Kyllä tein juuri kuin minut tuossa arvioit ja hänet. Noin juuri meni. Kiitos teet arvokasta auttamistyötä.