Mua oikeesti ärsyttää eräs tyttö, joka kokoajan katsoo minua. Ollaan samalla luokalla ja oikeesti katsoo mua varmaa puolet tunnista. Ja nyt se alkaa kyselemään mua meseä yms. koska pari kertaa oon vilkassu takasin. Sanoisin suorat sanat hänelle, mutta en halua nolata häntä ja vapaa-ajalla en todellakaan halua nähdä häntä. Eli miten pääsen eroon tollasesta, kun ei vihjeitä koskaan tajua?
Eroon kyylääjästä
.............
3739
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kaikista suorinta ois sanoa hänelle suoraa, mutta koska et halua nolata häntä (mikä on kilttiä sinulta) se ei ole kannattavaa. Mutta voisit kokeila vaikka kehua kovaa ääneen kaverillesi toista tyttöä, niin että hänkin varmasti kuulee sen. Tai jtk muute antaa hänen ymmärtää että sulla on kiikarissa toinen. Tai sitten teet ittestäs vaa paskiasvaikutelma ja puhut kovaan ääneen edellisen vkl sänkypuuhista jonku blondin kans.. Mun kiinostus ainaki lopahtais siinä vaiheessa.. mutta sillo muutki vois saaha susta väärä kuvan.
Älä sano suoraan! se loukkaa tytön tunteita ihan kamalasti.
Sen sijaan älä enää koskaan katso häneen päin, puhu hänelle äläkä ole huomaavinasi koko likkaa.
Näin minä ainakin tajuaisin ettei poikaa kiinnosta.
Tää tyttö on selvästi kovasti ihastunut sinuun. Sinuna minä pyytäisin hänet johonkin sivuun tunnin jälkeen ja kertoisin että olen pannut merkille hänen kiinnostuksena, mutta olet kiinnostunut jostain muusta niin hänen kannattaisi lopettaa.
Näin et nolaa häntä, ainakaan julkisesti, ja hänelle jää hyvä mieli kun uskalsit sanoa sen suoraan, vaikka aluksi häntä varmasti harmittaisi kun ei ollutkaan sinun huomiosi kohde.
Onnea eroon pääsemiseen! =D