Kysymyksiä Marbellasta Malagaan!

matkailija1

Onko Malagasta hyvät bussiyhteydet Marbellaan? eli onko helppo "löytää" ja kauan kestää bussimatka Marbellaan? vai kannattaisiko mennä jollain muulla kuin bussilla?

Onko Marbellassa hyvät ostosmahdollisuudet? en kaipaa designia tai luksusta mutten myöskään halpaa rantarihkamaa eli jotain siltä väliltä.. Entäs hintataso? kallis kuten Kanaria vai halpa?

Suositelkaa paikkoja, nähtävyyksiä yms? onko Ingles-tavaratalo lähellä ja miten suuri se on?

Entä onko kahden tai kolmen tähden hotellit hyviä? esim. torakoita tms. näkynyt ?

4

2058

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pitäisi löytyä

      El Corte Ingles, se on muutenkin sellainen normaali pikkukaupunki, paikallista arkea jne. Marbella on enemmän luksussettiä ja kalliimpi ihan kahvilahinnoista alkaen. Välissä on Torremolinos, joka on turistipaikka pahimmasta päästä ja Fuengirola, jossa asuu paljon suomalaisia.

      Varmasti menee busseja Marbellaan asti, mutta Malaga - (Torremolinos) - Fuengirola-väliä liikennöi myös siisti ja nopea juna, ja Fuengirolasta on enää parikymmentä kilsaa Marbellaan.

      • don luis

        on myös el corte ingles.luulisin että manner-espanja on hieman kalliimpi kuin kanaria.olen kyllä ollut molemmissa mutta ostelen niin vähän että en lähde vertaamaan.molemmissa paikoissa n.s. turistikeskittymien luona hinnat ovat yleensä korkeammat.


      • Ramon P

        Malagan asukasluku on noin 600000. "sellainen pikkukaupunki"


      • PedroJ

        Jos menee Málagasta Marbellaan, bussi on käytännöllinen. Ne ovat ilmastoituja, hiljaisia ja enemmän näkee maisemiakin kuin junassa, jolla todellakin pääsee vain puoliväliin asti Marbellaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      106
      6852
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4341
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      46
      3606
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3462
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      50
      3379
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      183
      3360
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2889
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      67
      2534
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      42
      2414
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1784
    Aihe