On se vaan omitusta kun demarit ovat olleet valtuuston suurin puolue viimeksi vuonna 1992 käydyissä vaaleissa, niin silti kokoomuslaiset sossuttaa ja syyttää kaikesta demareita.
Kokoomus on Turun valtuuston suurimpana puolueena jo neljättä kautta peräkkäin. Paljonko sitä aikaa tarvitaan että heidän politiikkansa alkaa toimia?.
Kokoomus on Turun valtuuston suurimpana puolueena jo neljättä kautta peräkkäin. Paljonko sitä aikaa tarvitaan että heidän politiikkansa alkaa toimia?.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kokoomus on ollut Turun kaupunginvaltuuston suurin puolue vuodesta 1976 lähtien, lukuunottamatta vuoden 1992 vaaleja, jolloin SDP oli suurin.
Kyllä tässä voi Kokoomuspoliitikot etsiä peilistä syyllisiä Turun imago-ongelmiin. Liike-elämän etu kun ei yleensä ole taviskuntalaisen etu.
Älkää käyttäkö sanaa tavis.Ei sentyyppisiä kansalaisia ole olemassa.Kaikilla kansalaisilla on tärkeä tehtävänsä ja jokaista tulee kunnioittaa varallisuudesta riippumatta.
Kaupunginhan pitäisi ajaa kaupunkilaisten, eli juuri meidän tavisten etuja, mutta Turussa kaupunkilaiset on sitä varten että muutama elitisti saa kaiken mitä kehtaa vaatia.