Carina 1.6 1997

Kyselisin em. auton ruostuvuutta. Ostin juuri tuollaisen ja ruostuvuus kiinnostaisi. Auto on suojattu uutena ja korikin on "sinkitty". Joten kannattaako suojata "varmuuden vuoksi"?
2378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikki autot kannatta ruostesuojata, jos aikoo pitää pitempään. Itselläni oli 95 mallin carina, vaihdoin pois kaksi vuotta sitten. Suojattiin heti uutena, eikä kuudessa vuodessa tullut ruostetta.

Äänestä
  • katsoppa ovien alaosat sisäpuolelta...saattaa olla että maalihilseilee pois..ainakin mitä minä oon kattonut vm-95-98 niin järkiään maali irti..ne on niitä englanissa tehtyjä malleja,ainakin osassa on maalaus jostakin syystä epäonnistunut.katso ja ihmettele oonko oikeassa...?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jokinen kirjoitti:

Kyselisin em. auton ruostuvuutta. Ostin juuri tuollaisen ja ruostuvuus kiinnostaisi. Auto on suojattu uutena ja korikin on "sinkitty". Joten kannattaako suojata "varmuuden vuoksi"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu