nouseva tähti kotkalaisen politiikan taivaalla? Ei vielä yhtään kirjoitusta vaalien jälkeen yleisönosastoilla.
Missä on
Anna von Hoo
30975
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Ei kai kysymyksessä ole sama Anna von Hoo, jonka isä Heikki oli Kotkan kaupungin sosiaali- ja terveyslautakunnan puheenjohtajana sotkemassa klaupunkimme sosiaali- ja terveyspalvelut, siten että terveysjohtaja Heidi Anttila, mielenterveysjohtaja Jouko Joensuu ja kumppanit nostuvat kytkintä?
Ei kai tässäkään mitää, mutta kun asia laajetetessaan todellakin saattaa rikosoikeidelliseen vastuuseen jopa kouvolalaisia! Mahtavat jatkossakin tykätä meistä kotkalaisista!
Heikki on isäpuoli, ent. Anna Vainonen.
Kouvolaa tähän Kotkan soppaan. Uuteen Kouvolaan on Inksasta menny jo kaks törppöö sotkemaan heidän sossun toimintoja
nämä sotkemiset. Tiedän, että on tehnyt omat sotkunsa.
puolueen arvot hakusessa. Hänellä on demarien arvomaailma.
Kaikkea muuta kuin nouseva tähti, vaalilupauksena oli vain verkoistoituminen. Kuka hullu äänestäisi ehdokasta, joka verkostoituu neljä vuotta. Ja näin laman aikana, lapsellisia lausahduksia. Ei kuulu enää kokoomusnuoriin, vaikka niin tämän päivän yleisönosastolla antaa ymmärtää.
Kyllähän verkostot tärkeitä ovat! Kun vuoden 2006 syksyllä ehdotin Kakspylle, että olisiko hyvä tehdä yheteistyötä ja kehittää yhteistyötä eudullisten mielenterveystoimijoiden kanssa, niin Kakspyn johto (lue Vesa Salminen) kieltäytyi. Hänen perustelunaan oli se, että Kakspy on vasta järjestäytymässä.
Eihän siinä mitää, mutta kun Kakspy on perustettu vuonna 1998, joten siihen mennessä he olivat järjestäytyneet vasta reilut 8 vuotta. Kirjoittelusta voi päätellä, ettei Kakspy vieläkään ole pystynyt järjestäytymään.
Näin ollen Anna von HOO:lla on vielä vuosia aikaa verkottua!
Heikki S
jos ei ole tarkistanut asioiden todenperäisyyttä. Kotkan lyseota ei ole uhkailtu. Koulua ei ole evakuoitu uhkauksen takia. Tämän päivän yleisönosaston kirjoitus oli saman toistoa, mitä saa lukea päivittäin mediassa. Aihe oli subjektiivisesti käsitelty.
Kuten edellisessä viestissä on mainittu, Anna von Hoo ei kuulu enää kokoomusnuoriin, joten hän on tahallisesti harhauttanut lukijoita. Mutta eniten ihmetyttää, kuinka hän vieraspaikkakuntalaisena viitsii edes kirjoittaa tällaisesta aiheesta.
"Olen ylpeästi kokoomuksen vasenta laitaa"
hän on aiheuttanut huonon ilmapiirin kokoomusnuoriin. Nyt nuortenkin keskuudessa on oikeistosiipi ja vasemmistosiipi.
Ennen vaaleja kertoi eroavansa kokoomusnuorista heti vaalien jälkeen. Mutta pitkittikin tahallisesti, että pääsi äänestämään kunnallisjärjestön puheenjohtajuudesta isäpuolensa hyväksi. Näin pelaavat yhteen ja myrkyttävät kokoomuksen ilmapiirin.
arvokkaat tiedot. Antavat niin hyvää kuvaa ja ovat mielin kielin, mutta todellisuus onkin sitten päinvastainen.
kokoomusnuorista tulee hyvää demariainesta.
odotettu sen lähtöö.
hallituksessa - jakautuneena? Voi hyvä tavaton.
pahoja tyyppejä kokoomuksessa. Miten tällainen on mahdollista? Minun mielestäni on kyseenalaistettava em. toiminta kyseisessä yhdistyksessä.
tulee. Varsinaiset Toivot ovat oikeistosiipeä!
kokoomusnuorten ilmapiirin, se on sääli. Miten tuollaiseen yhdistykseen kukaan viitsii edes mennä.
kahtiajakautunut, ei omena kauas puusta putoa, vaikka samaa oksaa ei olekaan.
luokittelemaan ihmisiä.
mukana olevat, eivät ymmärrä, että he ovat jatkuvassa valokeilassa ja julkista riistaa, kuten tapana on sanoa. Kaikki asiat pengotaan selville ja pikkukaupungissa juorut leviävät kulovalkean tavoin. Aina on tuttu tai tutun tuttu, joka on kuullut tai tietää kyseisestä asiasta jotakin. Toki on hyvä, että on olemassa tällaisia palstoja, josta ihmiset saavat tietoa ja voivat esittää kysymyksiä. Ihmisten kuva kuten tässäkin tapauksessa kyseisestä henkilöstä muuttuu totuudenmukaisemmaksi. Kaikki ei ole sitä, mitä on annettu näyttää.
palsta tämä juorupalsta on. Uskotteko ihan tosisaan kaiken, mitä täällä kerrotaan??Hohhoijaakkaa. Tiedon saanti täällä on hyvin rajallinen.
uskotaan
varmaan suurimmalle osalle
ollaan nyt Annan kimpussa.
Itsehän on maininnut, että pitää olla aina esillä.
kyll kotkalaiset nää jutut tietää.
on menettänyt!!!
tähdenlento
ihan eri tavalla kuin rikospoliisin lausunnossa.