asioita, voisitteko katsoa miten mulle käy? pääsenkö eroon kaikesta ikävästä elämässäni ja miten käy muuten?
te jotka
näette
299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kenenkään elämä ei ole sellaista, että siinä ei olisi mitään ikävää. Et pääse eroon kaikesta ikävästä, ikävien asioiden kanssa vain opoitaan elämään ja olemaan iloinen, toimelias ja rohkea niistä huolimatta.
Sinun käy hyvin, kun itse rakennat jokaisesta päivästä hyvän itsellesi ja läheisillesi. Rakenna elämääsi: opiskele, harrasta, solmi ystävyyssuhteita, nuku tarpeeksi, syö terveellisesti ja liiku raittiissa ilmassa. Jos vielä löydät itsellesi sopivan tavan olla avuksi ihmisille, joilla on asiat huonommin kuin sinulla, olet jo hyvässä alussa kohti onnellista ja tyytyväistä elämää.
mutta toisten auttamista olen tehnyt aina, rahallisesti ja henkisellä puolella ja nyt kun olisin itse tarvinut apua niin kaikki ovat kadonneet ympäriltä.