Venäjällä susi tappoi 10 vuotiaan lapsen

Jokohan kohta suomessakin?

18

3171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jokohan kohta suomessakin?

      Huonosti googlella suomennettuna sama:

      Kun Permin alue susi hyökkäsi lapsen, eivät voineet pelastaa hänet. Kuten tiistaina Interfax edustaja ATS Lysvenskogo kunta, tuli uhri peto, 10-vuotias Kohl Nechaev. 10. tammikuuta annetun lieppeillä, että kylä, hän yhdessä kahden ystäviä, jotta pääset mäen että reki. lähemmäksi metsä-, ja tuolloin juoksi suden ja utaschil sitä.

      lapset juoksivat auttamiseksi kylässä. Miehet tarttui aseen ja kääntyi kohti vuoria, mutta eivät onnistuneet ampumaan susi: zaslyshav itkee ne ihmiset, hän pakeni osaksi metsä, kulkee Life.ru viitaten silminnäkijät.

      ja poika oli jo zadushen.

      Metsästäjä olettaa, että vanha susi, ja metsästys ei. "Lisäksi vähän lunta, ilmeisesti pelin pois häntä, joten hän hyökkäsi lapsi", - lisätään ATS virkamies.

      . Paikalliset asukkaat myös sitä mieltä, että vika koko nastupivshie pakkaset, sanoi puolestaan Wolf on nähtävä kylässä - muutamaa päivää aikaisemmin hän oli yrittänyt zagryzt koira. . Silloin myös spugnuli eikä kukaan ajatteli hän voisi jälleen ulos metsään.

      Tämä on ensimmäinen tapaus talvella suden hyökkäykset ihmisiä, Permin alueella.

      Tällä hetkellä laissa metsästäjät etsivät peto, mutta kyläläiset pyydettiin ei kävelemään metsään.

      • savowiller

        Suattopa olla hyvin pitkälti nuapurkylän sekarotunen puudeli kun iski pikku torahampaat zu kylän teinieläkeläisen Vladimirin persaukseen kesken votkatankkauksen.

        Koko heela Uzbuirgin kylä (14 siviiliä) joutu paniikkiin ja jopa ikuinen sotaveteraani Grikori Kolikoli nieli tekohampaansa kesken kuksinaatan hentoisen (198 kg)Tatjanan kanssa joutuessaan pakenemaan nach Ural because wolf eller puudeli.

        Viranoammaiset ottavat osaa tapahtumiin ja ovat luvannu vuojen piästä harkita vakavasti lähetettäänkö vai ei apua kyläläisille. Ja jos asia ei oo unohtunu siihen mennessä, outtaavat vielä toisen vuojen..

        KKP:n mukkaan tilanne on täytellisen hallinnassa, jollain, ehkä, joskus, tai melekein...


    • ihan huuhaata

      Dna-analyysiä ei taaskaan tehty. Se ei siis voinut olla susi. Sitäpaitsi talvisaikaan ihminen ei kuulu suden ruokavalioon koska toppatakki aiheuttaa närästystä.

      • naurata

      • järjästelmä

        Järjästelmä syö ihmisijä. Kun ei ole muuta syötetään lapsia susille.Järjästetään sitten matkailu safareja susimetsälle.


      • susjhukkane
        naurata kirjoitti:

        Toppatakkijuttusi. Taitaisi toppahoususi kastua jos joutuisit vastatusten suden kanssa. AIVAN VARMASTI.

        http://www.jakt-fritid.nu/bilder.htm

        No mitäs sen suven sitte pitäis syyvä? Sillä kun ei välttämättä ole semmosta käsitystä, että jos mehtässä juoksoo sopivan kokonen sualis, nii se kuulluuki jollekki ihmiselle, että siinä on niinkun nimilappu kylessä!? Jos mehtämies viepi koiran mehtään, niin se ottaa siinä ihan tietosen riskin. Eikä suvelle paina millin vertaa se, että sillä koiralla on jonkun ihmisen antama nimi ja että se on jonkuu ihmisen kaveri.
        Ja nuo monesti täällä mainostetut kuvat, miltäs suven ruuvan sitte pitäis näyttää?


    • Hukka-Musti

      >>Yksi>> susi yli >>sadan vuoden>> aikavälissä on käynyt ihmisen kimppuun, kylläpä nyt pelottaa...

      T: Hukka-Musti

      • Hukka-Musti

        ...muistinkin juuri, että jossain suunnassa yksi susi oli hyökännyt 15 ihmisen kimppuun ennen sen lopettamista, mutta kukaan ei kuollut ja sutta oli ammuttu ennen kaikkia niitä tapauksia. Mutta kaiken laisia >>poikkeuksia>> luonnossa sattuu, kuten täällä ihmistenkin parissa.

        T: Hukka-Musti


      • susi tappanut

        Ei Venäjän tapaus todellakaan ole ainutlaatuinen. Joka niin uskoo, ei joko lue lehtiä tai haluaa tarkoituksellisesti johtaa toisia harhaan. Miksiköhän...Kumpaan ryhmään sinä siis kuulut? Tietämättömiin vai harhaanjohtaviin?


      • Sudet tappaa ja raatelee

        Tappaahan sudet ihmisiä vähän väliä jossakin päin maailmaa. Intiat, iranit, kanadat jne..

        Suomessa ei ehkä ole tappanut 100 vuoteen muttei täällä ole ollut susiakaan 100 vuoteen.

        Venäjällä oli muistaakseni viime vuonnakin tapauksia ja lisäksi vasta tapaus jossa 2 vuotias kuoli puremiin joista ei tiedetty oliko koira vai susi..


    • no nyt..
    • muusta

      ...kiitos. Vaikkapa siitä, kuinka monta lasta väkivaltainen isä tai äiti tappaa vuosittain. Tai kuinka monta lasta autoilu tappaa.

      Tämä palsta on kyllä varsinainen pimeyden valtakunta. Olisi joskus kiva pyytää poliisia tonkimaan muutamien kirjoittajien ip-osoitteet esiin, ihan vain kiusalla. Aivan laillisia perusteita siihen olisi. Tulisivatpahan nimet esiin. :-)

      • perseennuolija 10

        sinä olet sitä mieltä että ei ole muuta kun viranomaisten, virallinen kanta.Yksikin suden syömä lapsi on liikaa.Asiaan , koirat ovat sudesta, jalostettuja, kuinka monta ,lasta, muita ihmistä on joutunut, jalostus suden uhriksi.Sudet ja koirat lihoiksi, eduskunnan pitää säätää laki että saa maksun "käpälästä". ennen sai maksun ketun käpäkästä ja kynsistä, nimismies maksoi.


      • löylyä
        perseennuolija 10 kirjoitti:

        sinä olet sitä mieltä että ei ole muuta kun viranomaisten, virallinen kanta.Yksikin suden syömä lapsi on liikaa.Asiaan , koirat ovat sudesta, jalostettuja, kuinka monta ,lasta, muita ihmistä on joutunut, jalostus suden uhriksi.Sudet ja koirat lihoiksi, eduskunnan pitää säätää laki että saa maksun "käpälästä". ennen sai maksun ketun käpäkästä ja kynsistä, nimismies maksoi.

        itärajan pinnasta...

        http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=4500000000000227&posting=22000000041106026


    • Anonyymi

      Onkohan is, il tai hesari uutisoinut tästä? Pikaisella vilkaisulla ei. No uutinen ei sovi narratiiviin. Susihan on vaaraton eläin, siihen asti kun käy kimppuun.

      • Anonyymi

        Siis 2022 elokuussa tapahtunutta, ja venäjällä.


    • Anonyymi

      Media otti vanhan jutun teille ihmeteltäväksi.
      Teiän mielipiteet ja ajatukset tulee roskamediasta.

    • Anonyymi

      Ukrainassa venäläinen tappoi muutaman tuhatta lasta noin alkuunsa... eikä loppua näy.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5587
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2046
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      118
      1639
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1603
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      988
    Aihe