morjens.
asensin juuri avg:n. riittääkö xp:n muuri, vai otanko sen pois ja asennan tilalle jonkin noista ilmaisista palomuuriohjemmista?
ei ole kauheasti kokemusta, olisi hyvä jos joku viitsisi jeesata. tattis!
Mikä muuriksi avg:n kanssa?
5
547
Vastaukset
- se XP:n muuri.
modeemissasikin on varmaan nat, eli ei kannata asentaa mitään ylimääräistä softaa hidastamaan.
- mäggyver
mulla on tuollainen thompsonin kaapelimodemi, pitää katsoa onko siinä tuo "nat". en ole varma.
- oma muuri
on vitsi,eikä todellakaan riitä.
- muuri
oma muuri kirjoitti:
on vitsi,eikä todellakaan riitä.
tekee juuri sen mitä pitääkin. Riittävä.
Kerropa yksikin huono puoli siitä?
- Lörsson
Mulla on ollu avg-ohjelma ja xp:n palomuuri eikä mitään ongelmia ainakaan suurempia ollut, mutta mun mutsilla taas toi avg on temppuillut että onko sellainen mahdollista että toi avg ei vaan yksinkertaisesti sovi syystä tai toisesta kaikkiin koneisiin. Ja mitä palomuureja suosittelisitte jos ton xp:n oman palomuurin jättäis pois ja ottais jotain muuta tilalle?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751191
- 741184
- 481064
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041018- 51985
- 34747
- 49714
- 54646
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39642Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118577