niin.miten tärkeää kalamiehelle noin yleisesti ottaen on oma,ja naisen ulkonäkö??
täytyykö naisen olla sellanen täydellisen kaunis,loistavavartaloinen missi,vai kelpaako ihan tavallinen,normaalivartaloinen/hoikka nätti tyttö?
varsinkin jos kalamies on itse melekoosen hyvän näkönen...;)
kuinka pinnallinen
4
1068
Vastaukset
- Danzigi
olla kovin pinnallisia. Tottakait se ulkonäkö vois olla semmonen joka mielyttää silmää mut ei kait sitä tartte sentään mitään missiainesta olla. Ihan semmonen tavallinen kivan näkönen nainen on mukava. :) Tietysti omasta henkilökohtaisesta mieltymyksestäni joku vois olla erimieltä mut et tosiaan kunhan se luonne ja muu on yhteen sopiva.
- moni kukka päältä kaunis
jos noilla etsit itselleis kaverii niin sanonpa et jäät tyhjänpäälle..mies jos kattoo missivartaloista naista niin hää on täys kusipää...ulkoinen;kauneus katoaa..sisäinen pysynee hiukka kauemmin..lateksii pintaan niin vanhempikin näyttää paremmalt..elämäsi hukkaan heität jos noin ajattelet..so what..
- härkäpää-nainen
enkä itse ole mallimittainen, ihan tavallisen näköinen. Mies itse on pitkä ja minun mielestä komea. Kipinät lentelee! =)
- neiti____*
Kalat mies on vaikea. Kaveripiiri koostuu lahinnä pintaliitosakista niinkauan kuin kalat mies sen itse sallii. jonain päivänä kuitenkin huomaa että ympärillä olevat kaverit on vain ihmisiä jotka on yrittäny hyötyä kalat miehestä tavalla tai toisella. Mitä vanhemmaksi tulee, sitä varmemin kalat mies huomaa että haluaa elämäänsä kunnollista sisältöä, ihmisen joka ymmärtää häntä ja jonka kanssa elämä luistaa. Kaverit (ne pintaliitoihmiset) ei tällaista kunnon kumppania kalat miehelle hyväksy, mutta kunhan neiti on hyvännäköinen, hoikka ja elämän sisältö on baarissa pyöriminen niin johan kelpaa. Muita ei päästetä edes kalan lähelle koska pelätään että toihan voi oikeesti viedä kalan syvemmille poluille jossa se haluaa olla, voi saada elämäänsä kunnollista sisältöä. Ei mitään pintaliitoporukkaa..
Jos olet pintaliitäjä, saat kalat miehen hetkeksi ja kavereiden hyväskynnänkin. Jos taas et. Sen kaverit ei tule sua hyväksymään ja on miehestä itsestä kiinni haluaako uhrata sut vai kaverinsa. Riippuu kuinka aikuinen mies on. No mulle kävi niin että mä en ole se pintaliitäjä ja mies ei ole valmis uhraamaan pintaliitoporukkaa (vaikken sitä edes ole pyytänyt), joten jäin yksin. Mutta ei se mittään, kun tämä kaveri tästä kasvaa niin tiedän sen miettivän mikä meni vikaan. Ja sillion on turha uikuttaa mun perään takaisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751430Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481322Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521106Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551088- 51795
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62757Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39728Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44701- 30647