Ai:ko vai puolihoito???

Vertasin huvikseni Am:n kahta all inclusive-hotellia.Jos vaikka neljähenkinen perhe matkustaa
ja ottaa ai:n, se tekee 4 x 262 e= 1048 e.Puoli-
hoito, mikä käsittää aamiaisen ja illallisen,
tekisi 4 x 98 e= 392 e.Hintaero on siis 656 e.
Tällä erotuksella tekee jo mahtavat retket koko
porukalla! Puhumattakaan tuliaisista basaareista!
Ai:n heikkous on syödä mielettömästi,mutta myös
JUODA kaljaa ja drinksuja!Mitä mieltä olette?
Kumpi on ollut parempi vaihtoehto esim.Hurghadassa?
71008
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

aamiainen ja ostakaa muut sieltä mistä milloinkin haluatte ja koska sattuu olemaan nälkä, tai jano.
Se on tosi hyvä tuuri, jos sattuu niin hyvät sapuskat hotellilla, että maistuvat vielä kolmantenakin päivänä.

Äänestä
  • Todellakin, ai on kallis! Egyssä syöt ja juot tolla rahalla ruhtinaallisesti, varsinkin kun ei ne ai-oluet/limut minimaalisesta kertakäyttömukista taskulämpimänä niin herkkua kuulemma ole..

    Äänestä

on noin 30euroa/pv en ottais,kallis.
meillä sharmissa 3* hotska AI 12 euroa/pv ja se kannatti,
ja oli hyvä ruoka.
siellä ei tarjoiltu juomia muovimukeista ainakaan meille.
hurghada kuulema edullisempi kuin sharmi

Äänestä
  • Hurghadan Grand Resortissa, eikä viikossa todellakaan kyllästynyt, sillä ruoka vaihtui päivittäin.

    Äänestä

Syö silloin kun haluat ja mitä haluat, kyseisessä hotellissa tosi runsas valikoima ja ravintola käytössä lähes koko ajan pari tuntii kiin joskus ilta päiväl. Ruoka ihan ok ja jälkiruuat suorastaan mahtavii.

Äänestä
  • Ilmeisesti all inclusive on varsin hyvä vaihtoehto useammissakin Hurghadan hotelleissa. Me emme olleet ennen kokeilleet, mutta juuri päättyneestä matkasta alkaen kyllä jatkossakin! Runsaat tarjoilut, jotain lähes koko ajan saatavilla. Lounaat ja illalliset erilaisia joka päivä, ei tosiaan mitään laivojen buffetruokapöperöitä! Eikä sitä ole pakko hyödyntää, voihan välillä käydä muuallakin.
    Herkullisia lomamatkoja vaan!

    Äänestä

  • tyytyväisiä kirjoitti:

    Ilmeisesti all inclusive on varsin hyvä vaihtoehto useammissakin Hurghadan hotelleissa. Me emme olleet ennen kokeilleet, mutta juuri päättyneestä matkasta alkaen kyllä jatkossakin! Runsaat tarjoilut, jotain lähes koko ajan saatavilla. Lounaat ja illalliset erilaisia joka päivä, ei tosiaan mitään laivojen buffetruokapöperöitä! Eikä sitä ole pakko hyödyntää, voihan välillä käydä muuallakin.
    Herkullisia lomamatkoja vaan!

    sitä mieltä, että nyt ei ole "rahasta kiinni" vaan lomalle kun lähdetäänn, niin silloin haetaan myös niitä erilaisia ruokapaikkoja ja maistellaan paikallisisa "herkkuja" jos niita sattuu löytytmään. Ainakin mun lomaa tää toimii.
    Kukin tablaa tavallaan ja se heille suotakaan.

    Ei mielestäni kannata laskea aina "markoissa" tuota kannattavuutta.
    Toisille sopii/toisille ei.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huima hintaero kirjoitti:

Vertasin huvikseni Am:n kahta all inclusive-hotellia.Jos vaikka neljähenkinen perhe matkustaa
ja ottaa ai:n, se tekee 4 x 262 e= 1048 e.Puoli-
hoito, mikä käsittää aamiaisen ja illallisen,
tekisi 4 x 98 e= 392 e.Hintaero on siis 656 e.
Tällä erotuksella tekee jo mahtavat retket koko
porukalla! Puhumattakaan tuliaisista basaareista!
Ai:n heikkous on syödä mielettömästi,mutta myös
JUODA kaljaa ja drinksuja!Mitä mieltä olette?
Kumpi on ollut parempi vaihtoehto esim.Hurghadassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu