Uudesta

Turha rautakauppa. Liian iso Poriin ja rakennettu vääräänaikaan. Satakunnan Osuuskauppa kun on tehnyt hyvää tulosta, niin jaettaisiin niitä bonusrahoja sitten osakasomistajille! Terrassa ne tulevat palamaan taivaan tuuliin.
3581
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vieläkään ole huomanneet kuinka älyttömiä päätöksiä siellä tehdään? Ihan kuule katso vaikka henkilövalintoja, missä uuden terran työntekijät osuuskaupassa ennen on vaikuttaneet.

Äänestä

uusi suuri rauta- ja sisustuskauppa on tervetullut Poriin. Hyvä.

Se on totta, että niin kovasti (joidenkin mielestä) bonusta jakava ja edullinen (?) kauppa on tehnyt mahtavasti rahaa, ja jonnekin ne on upotettava.

Ei uskoisi että tuollainen hyväntekeväisyyslaitos tekee ollenkaan voittoa -niin paljon uskolliset bonushöylääjät (lue: bonushyönäytetyt) ovat kauppaansa tääläkin kehuneet.

Äänestä
  • aikoinaan elannon säästökassan asiakkaille? Osuuskaupan meininki...aijai.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Terrasta! kirjoitti:

Turha rautakauppa. Liian iso Poriin ja rakennettu vääräänaikaan. Satakunnan Osuuskauppa kun on tehnyt hyvää tulosta, niin jaettaisiin niitä bonusrahoja sitten osakasomistajille! Terrassa ne tulevat palamaan taivaan tuuliin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu