Kaksospojille

nimiehdotuksia? Mortti ja Vertti on käynyt meidän mielessä... :)
7346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Nemo ja Nino? :) Koska on nämä herrat on tulossa?

Äänestä

täältä paskajauhamosta kyselet lapsille nimiehdotuksia!
Mitään muita vaihtoehtojako ei ole?
Huh huh.

Äänestä

lapsille jumankauta löydy nimiä muualta kun yleiseltä nettipalstalta. HÄPEE!!

Äänestä

ho, ehkä nyt ei kuitenkaan .. :)

Äänestä

koska tiedän kaksi koiranpentua, joiden nimet on Mortti ja Vertti. Tuli myös mieleen niiden omistaja ja alkoi kyllä hymyilyttämään, ei kai nyt sentään. Hieno ihminen kylläkin.

Taidan vihdoin ymmärtää tai sitten en. Jos ymmärrän, niin päädyin taas siihen, mistä lähdinkin ja täytyy myöntää...sitä toivoinkin.

Sorry ap. meni ohi aiheen.

Äänestä
  • Eetu ja Veeti

    Äänestä

Tähän on kyllä joku koira haudattuna, ettei vaan yritettäisi tehdä jotain mustasukkaiseksi..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


~~~~ kirjoitti:

nimiehdotuksia? Mortti ja Vertti on käynyt meidän mielessä... :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu