Carinastani ollut jo pitkään nopeusmittarin valot pimeänä. Tiedän, että kojelauta on kuulemma kiinni muutamalla ruuvilla. Missä ne ruuvit on? Millasia lamppuja "alta" löytyy, eli ostaisin ne lamput valmiiksi ennen kuin kojelauta on purettu. Joutuuko irroittamaan cd:n piuhoja? Onko koko urakka iso töinen ekakertalaiselle? Kiitoksia tiedoista! :)
Auto on Carina II -90 GLi 1,6.
carinan mittarivalojen vaihto
3
1294
Vastaukset
- Heinänteko
Mittariston yläpuolen ympärillä oleva muovi pois, sen alta paljastuu mittariston ruuvit, ne irti. Johdot irto mittariston takaa ja nopeusmittarin vaijeri myös. Voi joutua ottamaan myös ratinakselin ympärillä olevat suojamuovit pois. Laita samalla kaikki poltimot mittariston uudet. En ole ihan 100 varma mutta, olisiko T5 kannalla olevia lasipolttimoita. Määrä---- muutama... Kokoaminen päinvastaisessa järjestyksessä...
- se menee
polttimoita on kolme,ne on pienempikokoisia kun kannattomat parkkipolttimot.Nopeusmittarin vaijeria ei tarvitse erikseen irrottaa,vaijerin pää jää kojetauluun, mittaristo vain vedetään pois.
- TaTsi
Täältä löytyy;
http://www.termiitti.com/autopuoli/artikkelit.php
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin27810429IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3327352Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?861977Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1231731Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut771586Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61531- 1091191
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48979Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26838MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312762