iltalehti ja siitä auton hinnan aleneminen.
Käytettynä 2008 ja 2009. arvonlasku€
Saab 1.8t 93 SS 1610€
Avensis 2.0D4D 3450€
Audi A4 1.9TDI Farmari 7910€
BMW 320d farmari 3800€
jne. Kannattaa ottaa asioista selvää ennenkuin alkaa täällä kirjoittelemaan auton arvon laskuista.
Miten nyt Tojo ja Bemari miehet suu pannaan.
Käytettynä 2008 ja 2009. arvonlasku€
Saab 1.8t 93 SS 1610€
Avensis 2.0D4D 3450€
Audi A4 1.9TDI Farmari 7910€
BMW 320d farmari 3800€
jne. Kannattaa ottaa asioista selvää ennenkuin alkaa täällä kirjoittelemaan auton arvon laskuista.
Miten nyt Tojo ja Bemari miehet suu pannaan.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ei mikään noista ole saabille vaihtoehto muutenkaan.
Saabin arvo häviää samaa tahtia Ladan kanssa.
hauskaa hah haa.
Onkohan kaikki ruuvit ihan tallella, kun täällä joillakin tuntuu olevan noin sairas viha jotain automerkkiä kohtaan? Suosittelen mielenterveystoimistossa käyntiä ja vakavan ja pitkän terapian aloittamista, kun noin syvää vihaa tuntee AUTOMERKKIÄ kohtaan.
Hankkikaa elämä.
sen verran että kirjoitin vain sen vuoksi kun tällä palstalla näyttää ihmisillä olevan suurin huoli jonkun lopettamisesta tai hinnan alenemisesta.
Mulla on ollut niin monta merkkiä ja kaikki uutena ostettuja ja kaikissa jotain aina on käytön mukana tullut. Toisissa enemmän ja toisissa vähemmän. Nykyisin tehtaat testaa autonsa kuluttajalla ja sen mukaan sitten parannellaan. Minulla oli ensin -03 ja sitten -05 ja nyt -07 ja parannusta on tullut. Pösö 406 oli kaksi kappaletta ja viimeiseenkään malliin ei saatu nykimistä pois. Avensiksissa oli takalasi ongelmat. Jokaisesta niitä löytyy. Jotkut vain ajattelee sen että jos autossa on vika niin siitähän koituu niin suuri häpeä koko suvulle. Rauhoitan teitä että peltiä,muovia ja rautaa ne vain on.
mielenterveyspalvelut. suomi24, halvempaa veronmaksajille kuin oikeat mielenterveyspalvelut lääkäreineen.
.. totta että Ladan arvo ei ole pudonnut viimeisen vuoden aikana
Noi muuthan ovat dieseleitä. Niillä ajetaan vuodessa vitusti, jopa 200 tonnii. Pitäis vertailla bensakaulua bensakaluun.
lukemaan ennenkuin tulet tänne päätäs aukomaan. Minä vertailen ja puhun bensavehkeistä. Saab dieseleiden hinta on pudonnut vielä vähemmän kuin Saab bensojen hinnat viimeisen vuoden aikana. Et sillee.
mitään totuutta on kertoa. Kun korissa ei ole kaikkia palloja niin ei voi mitään.