Saako nokian päivtettyä

Saako nokian päivtettyä kun puhein on tilassa jossa se kysyy suojakoodia? jos pystyy niin nollaako se sen sujakoodin?
2416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Saakelin suojakoodi ja sen vaihtaminen kerrotaan joka ainoan puhelimen käyttöohjeessa. Jos sen vaihtaa, niin miksei sitä voi opetella tai laittaa itselleen johonkin ylös? Ei pitäisi tulla sellaista tilannetta, jossa puhelin kysyy suojakoodia ilman että käyttäjä ei ole tietoisesti menossa muuttamaan suojausasetuksia. Silloin voi peruuttaa, mitä oli tekemässä. Varmaan ei onnistu päivittäminen, en tosin ole ihan 100 varma.

Äänestä
  • Laittakaa suojakoodi johonkin muistiin! esim: Google dokumentteihin. Sillon se löytyy sieltä, jos olet unohtanut sen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ÖäÖäÖ kirjoitti:

Saako nokian päivtettyä kun puhein on tilassa jossa se kysyy suojakoodia? jos pystyy niin nollaako se sen sujakoodin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu