jännä haluttomuus

EyezOnFire

Mä en tiedä onko se sitten tavallista kyllästymistä. Kun joskus tuntuu tosi ahdistavalta mieheni läheisyys, eikä se koskaan enää oikestaan tunnu mitenkää erityisen mukavalta. Suhteen alkuvaiheessa teki mieli vaan harrastaa seksiä hänen kanssaan kokoajan ja puhuttiin kaikki yöt läpi. Nykyään harrastetaan seksiä kerran viikossa hänen aloitteestaan ja mennään nukkumaan aika hiljasesti. Mun ei siis sillä tavalla oikein tee mieli panna hänen kanssaan, mutta sitku päästään asiaan niin ei se olekaan niin kamalaa.

Kun me nähdään jokapäivä ja hän aina laittaa viestiä ja soittelee niin mua ahdistaa kun hän tietää mitä teen ja on aina mun vierellä. Sit kuitenkin kun mä todella tarvitsisin häntä ja mun on paha olla, hän vaan voivottelee ja tuntuu tosi kaukaselta.

Hirveesti on alkanu ärsyttää kaikki mitä hän tekee ja tuntuu et hän tekee kauheesti väärin asioita. Hän ei enää sytytä silleen, mut ei se seksi mitään pakkopullaakaan ole.

En oikestaan tiedä itsekään et haluanko häntä vai en.

2

1307

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • N19v

      mulla on tullut melkein samanlainen fiilis omas suhteessa,alussa oli ihanaa,normaalia..mut nyt lähinnä ahistaa kun toinen roikkuu peräs,mutta kun ollaan yhes on usein ihan hyväolla,paitsi että ei oo sex.haluja..kun mies on nyt niin tuttu ja nysvö,vaikkei se nyt sillai nysvö ole..mutta kuitenkin. Loppujenlopukshan tää on itestä kiinni ja oonkin tullu siihentulokseen,että mun täytyy työstää suhdetta itseeni,välittää itestäni. Ennen kun voin välittää oikeasti muista. Älkää tekään erotko ennen kun oot kunnolla varma itestäs.

    • dsgasdg

      On melkoisen normaalia, että seksielämä tasoittuu suhteen edetessä. Tilalle pitäisi nousta muitakin arvoja kuin hyvä seksi. Läheisyys, jota miehesi ilmeisesti myös arvostaa on pitkässä suhteessa pajon kallisarvoisempaa kuin seksi.
      Mielestäni suhteen edetessä seksi muuntuu rakasteluksi ja samalla se toivottavasti muuttuu "täydemmäksi" (ei siis pelkkää suoritetta). Toisen huomioiminen ja myös tilan antaminen ovat tärkeitä asioita.
      Ehkä sinun pitäisi keskustella, että hän antaisi hieman enemmän tilaa Sinulle. Voisit vaikka ehdottaa, että hän alkaisi harrastaa jotakin, jonka tiedät olevan hänen mieleen, jolloin saat myös itsellesi aikaa. Kun ei ole aivan kiinni toisessa ehtii tulla ikävä ja halukkuus toista kohtaan nousee. Hyvää jatkoa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      126
      1790
    2. 117
      1308
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1120
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1019
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      56
      972
    6. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      130
      940
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      245
      923
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      77
      796
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      789
    10. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      179
      760
    Aihe