Hukassa Aforismi

Hukassa

Paennut sielu ei paikkaansa löydä,
peilistä ei näy kuin tyhjyys.

R.S
11.06.2008
4226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

näinhän se on, eipä paremmin olisi voinut sanoa.

Äänestä
  • Moi Linda.
    Näitä ilmassa lentää, kuulenkohan minä vain hentoja sanoja joita paperille sulkakynällä rustailen.
    Hyvää päivän kulkua.
    ter Raimo

    Äänestä

Hyvä on tämäkin. Aforismi päivässä kutkuttaa
ajattelijan mieltä ! Kiitti sulle !

Äänestä
  • Moikkis e.ve.
    Parhaimpana päivänä afoja putkahtelee pieni pussillinen, meinaa paperi loppua kesken.
    Laadusta pidettävä kiinni..Tiivisteltyjä ajatuksia lisää teille kirjoittelen.
    Kaunista talvipäivää sinulle.
    ter Raimo

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koboltti1 kirjoitti:

Hukassa

Paennut sielu ei paikkaansa löydä,
peilistä ei näy kuin tyhjyys.

R.S
11.06.2008

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu