että näin...
3
599
Vastaukset
- rotkula-poika
Kertokaa hyvät ihmiset: MIKSI on niin vaikeaa pitää koira kytkettynä ?! ei nyt taas ymmärrä ! liikaa tulee nyt taas näitä juttuja..
- antanut sama
joka Kemin foorumillakin. Hän on ilmeisesti juuri näitä isojen koirien vihaajia ja vihan lietsojia, mutta antaka hänelle hänen tyhmyytensä anteeksi.
Mutta asiahan on näin että MIKÄ SIINÄ ON ETTÄ niitä isoja koiria ei voida pitää kytkettyinä tällaisella alueella missä kulkee muitakin koirinensa. Vaikka minullakin on useampi rottweiler ja ovat totellet aina käskyä tulla luokse,niin en missään tapauksessa pidä yhtäkään irti yleisillä alueilla vaikka muita ei olisi mailla tai halmeilla. Oma piha joka on aidattu on paikka missä ovat irti. Oli se koira mikä hyvänsä sitä ei pidä päästää vapaana juoksemaan esim puistoissa yms. - Rottweileristi
antanut sama kirjoitti:
joka Kemin foorumillakin. Hän on ilmeisesti juuri näitä isojen koirien vihaajia ja vihan lietsojia, mutta antaka hänelle hänen tyhmyytensä anteeksi.
Mutta asiahan on näin että MIKÄ SIINÄ ON ETTÄ niitä isoja koiria ei voida pitää kytkettyinä tällaisella alueella missä kulkee muitakin koirinensa. Vaikka minullakin on useampi rottweiler ja ovat totellet aina käskyä tulla luokse,niin en missään tapauksessa pidä yhtäkään irti yleisillä alueilla vaikka muita ei olisi mailla tai halmeilla. Oma piha joka on aidattu on paikka missä ovat irti. Oli se koira mikä hyvänsä sitä ei pidä päästää vapaana juoksemaan esim puistoissa yms.luettavaa on tämmöiset tapaukset. Ei se ole koiran vika, jos omistaja on typerä! Rodusta riippumatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979