Elikkäs ongelmana on se, että netti pätkii tasaisesti n. tunnin välein. Katkos ei kestä kuin sellaisen minuutin, mutta hankaloittaa huomattavasti netin käyttöä esim. messengerin ja keskustelupalstojen kannalta. Tätä on nyt jatkunut melko pitkään, reippaat kaksi kuukautta, mutta nyt paloi käämi lopullisesti.
Onko neuvoja?
Netti pätkii järkyttävästi
3
633
Vastaukset
- Joopajoo...
Tikussa on surkea anteeni, joten ei muuta kuin anteeni kauppaan.
- ...vaan...
...uteliaisuudesta kysyn, että mistä sä ton nettitikun tohon keksit...
-Rr
- yksi vaihtoehto
Seuraava asia voi aiheuttaa tuollaista pätkimistä. En todellakaan tiedä, voiko tuo olla sinulla, koska et ole kertonut muuta kuin että pätkii noin tunnin välein. Eli et esim. kerro, mitä laitteistoa on.
Siis voi olla näin: WLANin salauksessa voi olla vika modeemin puolella. Kokeile, toimiiko yhteys verkkojohdolla paremmin. Jos toimii, niin silloin vika on modeemin WLANin salauksessa ja korjauksena on salausasetuksien vaihto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873196
- 883033
- 681862
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä191822- 281722
- 211691
- 241687
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi331345- 481327
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91309