olen 17v tyttö ja polttelis kovasti ajeleen kilpaa jm:ssä.. millainen olisi se tutkinto? mitä pitäisi tehdä ja paljonko tutkinto maksaisi?
jokkiksesta
5
870
Vastaukset
- jokkista
muutaman tunnin luento ja veikkaus tosi helppo hinta yleensä 30-40€
- kysymyksiä
no tota, pitääks ajaa? ku kuulin jostaki ett pitäs ajaaki.??
- jii
kysymyksiä kirjoitti:
no tota, pitääks ajaa? ku kuulin jostaki ett pitäs ajaaki.??
Nuortenluokan tutkintoon kuuluu myös ajokoe.
- vakavasti nuorten sprinteis...
jii kirjoitti:
Nuortenluokan tutkintoon kuuluu myös ajokoe.
minkä lainen se ajokoe on??
ajetaanko siinä joku rata läpi vai??
kertokaa vähän tosta tutkinnosta... minkälaisii kysymyksii siinä teoriakokeessa ja kauan tuon suorittaminen kestää?? meneekö yhteen päivään noi kaikki teoriat, kokeet ja ajokokeet?? onko tämä nuoortenluokan tutkinto juuri se sama, jolla pääsee ajaan nuorten rallisprinttejäkin?? minkä hintanen on tää koko tutkinto sisältöineen??
- paikalliseen
moottoriurheiluseuraan, siellä osaavat neuvoa. tutkintoon vain ajokokeineen, sitten lisenssi itsellesi ja "huoltajallesi" ja eikun kisaamaan. Tervetuloa mahtavan harrastuksen pariin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017383
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?774869- 794789
- 1324208
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan82998- 522619
- 402521
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102171- 462166
Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211800