Satuin saamaan kuudella sadalla eurolla -95 mallisen 1.6 gli lancerin. Mielestäni todella edullinen kauppa. ovatko keskuslukitus ja ohjaustehostin olleet vakiovarusteita?
Olen tällä hetkellä aivan ihastunut tuohon autoon. Mielestäni se on yllättävän mukava, kohtuu hiljainen ja parasta antia on sen moottori. Todella reipas menijä.
Kiinnostaisi kuitenkin tietää onko tuossa jotain pahempia tyyppivikoja lähinnä tekniikan puolella?
Mittarissa on 244 tkm ja jakohihna hilppeet on vaihdettu viimeksi kun mittarissa oli 182 tkm. öljyt uusittu 5 tkm sitten ja kirkkailta näyttivät. Jos hihna katkeaa, niin tuhoaako se moottorin tuossa mallissa vai tapahtuuko mitään tuhoa?
Koitin guuglata vikoja, ja ilmeisesti ainakin kaksi tyyppivikaa autostani löytyy. Turvavyöt kelaavat tahmeasti ja vaihteisto vähän rusahtaa 1-2 vaihdettaessa. kesällä pitää massata auto huoella, kun korikin on hyvässä kunnossa.
Katselin nettiautosta vastaavia, niin lähes kaikilla oli yli 300 tkm mittarissa, eli kaipa tuolla omallanikin vielä on matkaa edessä? Tähän asti olen ollut henkeen ja vereen toyota mies, mutta nyt vaihtui leiri enkä ainakaan vielä valita kyllä.
kertokaa uudelle
mitsumiehelle
2
494
Vastaukset 2
- tähän toiseen leiriin.
Uudelle mitsuilijalle erittäin hyödyllinen sivu on tässä:
http://www.mitsubishiclubfinland.com/
Sieltä foorumilta löytyy kyllä taatusi vastaukset myös Lancer kysymyksiisi. Suomi24 on vähän hiljainen.
1,6 moottoria on kehuttu ikuiseksi kunhan huoltaa. :)- vanha mitsumieskin
voi kehuihin yhtyä. Jakoremmin vaidot saantonnin välein ja huollot ajallaan niin ei kun menoksi vaan. Pakoputken voi joutua joskus vaihtamaan, mutta niinhän muissakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1652687- 841167
Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois2371025- 121996
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä82868- 88721
Kissan kuolema
https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun103632Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan
Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa53588- 38562
- 36518