Haluaisin autooni hieman matalamman äänen,mutta en uskalla poistaa äänenvaimentimia,koska viimeksi kun putki katkesi vähän ennen takimmaista äänenvaimenninta katosi turbosta tehot.Kukaan ei tosin uskonut minua,koska väittivät että auton olisi pitänyt kulkea paremmin,koska paine pääsi vapaammin ulos.Olisiko joku viisaampi voinut neuvoa kuinka saan autooni paremmat äänet?On rasittavaa ajaa tehokkaalla autolla joka kuitenkin kuulostaa mopolta :=)
Äänen muuttaminen
tyhmä
3635
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meet lähimpään autovaraosa liikkeeseen ja kysyt simonsin tai martelliuksen pukea autoosi... jos heillä ei ole malliisi sopivaa he osaavat kyllä ohjatta sinut oikeelle jälleen myyjälle... hinnat ova 200-400 eukkoa
Ota isin pläkanddekker ja 15 millin poranterä(se kaikista tylsin tietty), ja sitten vaan poraamaan putki täyteen reikiä. Kyllä tulee mölyä autostasi. Ja toimii takuulla.
Aina välillä tuntuu, että joku vedättää kun viesti on tarpeeksi "tyhmä". Mutta ehkä et tosiaan ole alan virtuoosi. Mutta enpä ole minäkään. Neuvon tietysti suoralta kädeltä seuraavaa, niinhän kaikki tekee:
Mene virtyspakoputkikauppaan, kuten tuossa joku neuvoikin. Kerro ongelmasi. Sen jälkeen menet virityspajaan, joka säätää koneesi "aivot" paremmin hengittävän pakoputken mukaan - kone kun ei ole säädetty tiellle tipahtaneen tai paremmin hengittävän putken mukaan tehtaalla. Samalla saat jokusen hevosvoiman lisää. Varmaan köyhdyt yhteensä noin 500–1000 euroa, mutta sitten on paljon miehekkäämpi olo ajaessa.