Kotkan vastaanottokeskus
on täynnä
91869
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Muutama päivä sitten oli täällä keskustelua tästä samasta aiheesta. Kerroin työskennelleeni tuolla vastaanottokeskuksessa vuosina 1999- 2005. Joku epäili, että tein kirjoituksessani pilkkaa paikan asukkaista "kaltaisistani ihmisistä", kuten hän kirjoitti.
Tuossa videolla esiintyvät turvapaikanhakijat ovat hyvin pitkälti "kaltaisiani ihmisiä". Olen hieman yli 30 vuotias, terve ja työkykyinen mies.
kahvitunti pitkäksi?
Ja silloinkin joku kaipaili työnantajalle, että kun se kahvitunnillaan harrastaa yhteiskuntaa. Tuli vähän kervinen olo.
Onneksi nyt on yötyö, talviloma ja vielä oma fimakin, niin saa vapaammin kirjoitella.
Ps. Näitä muuten seuraa uskomattoman moni ihan työajallaan. Terveisiä vaan tutuille sinne vastaanottokeskukseenkin : )
tätä kunnallispolitiikkaa yö aikaan. Menee firman piikkiin kokoomuksen malliin. Firman verovähennys oikeudesta en tiedä, mutta sehän selviää verottajalta.
sittenkään ole ihan sieluasi palelluttanut noissa pakolaisvastaisissa puuhissa? Herkistyit lukemaan ja tajuamaan, varsinkin tajuamaan, mitä kirjoitin. Ehkäpä tässä maailmassa on vielä toivoa, nyt kun Meillä on jenkkien päällikkönäkin musta mies!
http://www.youtube.com/watch?v=kv4s3fn8jDc&feature=related
Kovaa menoa vastaanottokeskuksissa. Ihmettelen että miten laajakoskella katsotaan läpi sormien asioita. Sairaanhoitaja seksuaalisissa kanssakäymisissä asukkaiden kanssa jo aiemmassa työpaikassa pyhtäällä. Ihmettelen spr. n 0 toleranssia asian suhteen.
Suvakki kerran huora aina huora.
vokkiapinat ..