millaiset renkaat sliksit ?

Niih ?
22764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sileät tai lähes sileät kilpa-auton renkaat. Ovat siis joko ilman kuviota tai omaavat tavallista katurengasta huomattavasti vaatimattomamman kuvioinnin. Eivät sovellu normaaliliikenteeseen, ts. käyttö normiliikenteessä kielletty.

Vastaavia kylläkin näkee parikymppisten, liian isoja lippiksiä ja liian isoja housuja käyttävien nuorten miesten autoissa. Ei ole varaa ostaa kunnon renkaita, kun kaikki rengasrahat menevät liian isoihin lippiksiin ja liian isoihin housuihin.

Äänestä
  • sileitä renkaita kutsutaan slikseiksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eitytstiiä kirjoitti:

Niih ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu