Köyhät kulkumiehet jäävät ilman majapaikkaa ja jatkavat seuraavaan kaupunkiin.
Vastaukset 7
- olihan niitä
puolalaisia kerjäläisiä täällä kesällä ihan riittämiin, helsingissa on tilaa kulkureille.
- puola on ok
Puolalaiset ? Juntti ne oli Puolan romaneja, ei puolalaisia...useimmat puolalaiset elää nykyään paremmin kuin junttioululaiset !
- viäntelijä
hostiilit kaupungit ei rakenna hostelleja
Aivan, hostelleita ei Oulussa juuri ole. Tietääkseni yksi tällainen hostelli kuitenkin löytyy, ja se muistaakseni sijaitsee luovin ammattiopiston yhteydessä myllytullissa. Nimi oli joku oppimestari, ja tämäkin hostelli taisi olla vain kesäisin käytössä. Kumma juttu kyllä, että Ouluun ei ole hostelleja perustettu, vaikka niihinkin asiakkaita voisi riittää, kun eivät kaikki halua kalliisiin hotelleihin.
- vinkkinä
www.homes.fi Saunalliset uudet huoneistot Oulun keskustassa. 65 - 75€ yö.
- Niksi-pirkka
Kaataa jonkun perheenäitin ja menee sen luo yöksi kun sen ukko on jossakin lapsten kanssa ja jällleen kerran tyttöjen iltaa äipät viettävät.
Saa samalla pimpsaa, jos sitä räpylää voi enää pimpsaksi kutsua, kun voi mennä vasenta reunaa sisään ja tulla oikeeta ulos. - surfer boy
Täs ois kieltämättä hyvä liikeidea..missähän ois hyviä vapaita tiloja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak2853975Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes2171811Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1451542- 1251255
- 761068
Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen
800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja1321047Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt433943Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?
Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero171778- 10767
- 45686