pettynyt

laskettu aika meni 13.1...oli tarkoitus et nyt sit käynnistetään,kun "kuulemma "nykysin ei kahta viikkoa enää ooteta...sanoi neuvolan täti..
juupa,ootettiin yht.2,5 tuntia,ja tulos = ulkomainen lekuri joka totesi et tistaina teretulemasta takasin,aamulan.!!
ei niiku jaksas enää.meille sanottiin puhelimessa et ottakaa kamat mukaan jne. sitte intoa täynnä mennään,väsymykseen asti ootetaan ja tollanen vastine koko vaivalle. ei kannata enää siis uskoa ees lääkäreitä.
ihankun täs ei olis jo ootettu tarpeeksi.pah..
3419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

harrastakaa seksiä, siivoa, kävele poraita niin voi synnytys käynnistyä jo ennen tiistaita.
Ja jos painoarvio oli vielä hyvä niin anna vauvan vähän vielä kehittyä.. Lääkärit ei ole täydellisiä.. ja voi olla että osastolla oli ihan täyttä? ettei olis ollu ketään kätilöä auttamassa sit synnytyksessä tai vapaata vuodetta synnyttämättömien osastolla.

Äänestä
  • siel kyl on osastot aika täynnä..itseasias osa käytävillä.minuu pikkasen laittaa ihmetyttämään tää touhu muutenkin..eikö suomesta löydy muka päteviä lääkäreitä jotka osais hoitaa hommat??yks ainoa lekuri,ulkomaalainen,ja osastot ihan tukossa.miten voi tänä pänä olla mahkuakun kuitenkin kokoajan kaikki muka jää tyhjiks ja autioiks noi isot rakennukset,ja nytkin paljon työttömiä ..aika sairasta.mutta ehkä ne rahat meneekin jonkun muiden hyväks.saatander et ottaa pataan. inhottaa se neuvolan muija,niin mukava kun onkin ollu aina. ei pitäs mennä lupailee sellasia mist ei tiedä. varmasti!!...tarkkaan kun ajattelee,niin tottakai raskaus on jokaisella omakohtainehn aika,ei tietenkään voi sanoa et tääkin olis kestäny just sen ajan mitä kalenteri sanoo.samalla tavalla kaikki valmistuu ihan omiin aikoihin,ni miks mun pitäs poiketa ihmis alun kanssa..mutkun ei malttas oottaa :)

    Äänestä

Että raskauden annetaan mennä yli 2vkoa 2päivää ennen käynnistystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kommentaattori :"( kirjoitti:

laskettu aika meni 13.1...oli tarkoitus et nyt sit käynnistetään,kun "kuulemma "nykysin ei kahta viikkoa enää ooteta...sanoi neuvolan täti..
juupa,ootettiin yht.2,5 tuntia,ja tulos = ulkomainen lekuri joka totesi et tistaina teretulemasta takasin,aamulan.!!
ei niiku jaksas enää.meille sanottiin puhelimessa et ottakaa kamat mukaan jne. sitte intoa täynnä mennään,väsymykseen asti ootetaan ja tollanen vastine koko vaivalle. ei kannata enää siis uskoa ees lääkäreitä.
ihankun täs ei olis jo ootettu tarpeeksi.pah..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu