ikäväkseni huomasin, että tämä ns. lippiskansa on löytänyt tiensä tännekkin. Toivon että kukaan oikeasti alfan omistava henkilö ei alennu näihin (volvo voitaa alfan ym...). pidetään tämä jotenkin asiallisella tasolla.
lippis kansa
6
904
Vastaukset
- myös...
...yhdys sana kansa on löytänyt palstan.
- odotettavissa
ei siinä paljoa alfa kuskilta kysellä, kun kaksi teiniä riitelee mielipiteistään. Ikävä kyllä jossain vaiheessa joku alfan omistajakin yhtyy juttuun. No, muistetaan nyt kumminkin, pojat on poikia!
- vanhempi mies
Pojat on poikia! Autot jo kiinnostavat. Ostavat urheilullisen auton, kunhan varttuvat.
- mitään
lippiksiä tarvita katsos Suomi on vapaa maa sanoa jokaisen kansalaisen mielipiteensä myös alfa rumeosta jos et sitä tiennyt.
- Petroskoj
MOT
- Ex Alfa, ja Volvo.
Tuttuja menopelejä molemmat nuoruudesta, ovat juuri vastakkaisia luonteeltaan. Volvo on varma, luotettava turvallinen, ja kestävä, Alfaassa on luonnetta, tai oli silloin kun Giulia oli takavetoinen, ja huippu urheilullinen, merkki on vain jotenkin kadottanut sen laadun, Volvossa se on tallella, mutta nykyisin olen Audiin ihastunut, jo kolmas menossa. Mutta Alfa ei jätä minua koskaan kylmäksi, kun sen näen, Volvo taas on se huoleton, ja turvallinen lapsiperheen auto, mutta ei laadussaan kyllä saksalaisten premium autojen edellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 457332
- 324058
- 573585
- 503120
- 172796
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons492289- 512265
- 372258
- 432238
- 162236