ikäväkseni huomasin, että tämä ns. lippiskansa on löytänyt tiensä tännekkin. Toivon että kukaan oikeasti alfan omistava henkilö ei alennu näihin (volvo voitaa alfan ym...). pidetään tämä jotenkin asiallisella tasolla.
lippis kansa
6
929
Vastaukset
- myös...
...yhdys sana kansa on löytänyt palstan.
- odotettavissa
ei siinä paljoa alfa kuskilta kysellä, kun kaksi teiniä riitelee mielipiteistään. Ikävä kyllä jossain vaiheessa joku alfan omistajakin yhtyy juttuun. No, muistetaan nyt kumminkin, pojat on poikia!
- vanhempi mies
Pojat on poikia! Autot jo kiinnostavat. Ostavat urheilullisen auton, kunhan varttuvat.
- mitään
lippiksiä tarvita katsos Suomi on vapaa maa sanoa jokaisen kansalaisen mielipiteensä myös alfa rumeosta jos et sitä tiennyt.
- Petroskoj
MOT
- Ex Alfa, ja Volvo.
Tuttuja menopelejä molemmat nuoruudesta, ovat juuri vastakkaisia luonteeltaan. Volvo on varma, luotettava turvallinen, ja kestävä, Alfaassa on luonnetta, tai oli silloin kun Giulia oli takavetoinen, ja huippu urheilullinen, merkki on vain jotenkin kadottanut sen laadun, Volvossa se on tallella, mutta nykyisin olen Audiin ihastunut, jo kolmas menossa. Mutta Alfa ei jätä minua koskaan kylmäksi, kun sen näen, Volvo taas on se huoleton, ja turvallinen lapsiperheen auto, mutta ei laadussaan kyllä saksalaisten premium autojen edellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne272360Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv572238Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.641753Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k651738Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1941697Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel821632- 1131500
- 1051252
Martina haluaa tasoisensa miehen
Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol2401067Voi ei! Katja Ståhl joutui sairaalaan - Syynä tämä vitsaus - Koskettava päivitys sairaalasängystä
Pikaista paranemista, Katja! Katja Ståhl on kertonut somessa joutuneensa sisään sairaalaan. Lue lisää: https://www.suom21935