9-15

Eetunari

Näin Pirkanmaalla toiminut kaista joulusta saakka. Yhdeksästä kolmeen päällä. Muun ajan pimeenä tasaisesti. Mikä vois näin säännöstellä kiinteää kaistaa.

4

386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hm...

      Onko modeemin DSL-ledi sammuksissa niinä kellonaikoina kun yhteys ei toimi? Onko sinulla WLAN-modeemi ja jos on, onko joku, vaikka naapurisi tai kiva kaverisi, voinut tehdä pilan ja käyttää modeemiasi tietämättäsi ja laittaa sen asetuksiin käyttörajoituksen jossa sallitaan modeemin käyttö vain klo 9-15? Jos on jälkimmäinen tapaus, sinun pitää mennä asetuksiin ja poistaa se rajoitus.

      • Eetunari

        on sammuksissa. Miten asetuksiin mennään.


      • eikun tutkimaan
        Eetunari kirjoitti:

        on sammuksissa. Miten asetuksiin mennään.

        Modeemin voi konfiguroida nettiselaimella. Se, miten se tehdään, riippuu modeemin merkistä ja mallista.


      • jner
        eikun tutkimaan kirjoitti:

        Modeemin voi konfiguroida nettiselaimella. Se, miten se tehdään, riippuu modeemin merkistä ja mallista.

        etsit modeemista pienen napin, jolla saa nollattua asetukset. palauttaa kaikki siis ns. tehdasasetuksiin, jolloin mahdolliset pilat poistuvat. nappi yleensä suht helppo löytää joskin sen painamiseksi tarvitsee pienen esineen hammastikun tai vastaavan. nappia pitää painaa n.5 sekuntia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      91
      10590
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      142
      8838
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      6097
    4. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      63
      4345
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      64
      4266
    6. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      82
      4108
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      50
      3729
    8. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      70
      3231
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      7
      3137
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      70
      2995
    Aihe