niin kalliit keski-iälliset naiset, onko kaikki hyvin?
Kun reetulle ei saanut ksymyksiä esittää,
Juro-Ukko
23786
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Huonosti on,rako kysyy milloin? Mieli vastaa milloinkaan...
Kotkassa kaikki hyvin, talvesta saa nauttia elämä maistuu.
nykyisessä jyväskylän kaupungissa keskellä korpee päijänteen rannalla.
Näyttää pohjoisesta etelään.
Maailmassa on kaikki hyvin...
pelkkä tiina vaan viiva sellainen.
kotona lämpimässä, ei puutu mitään maallista.
ei ole..
Niska on perhosen kipeä, selkä on kierossa, ja kipeä kun mikä..kaulassa on niskatuki, olen kuin ne koirat kun niillä on se nuolemista estävä kuuppa päällä :(
Rankka päivä ollut, Panacodin avulla pitäsi yö viettää ..
kaikki on ok.
on hyvin, vaikka jotakin elämästä puuttuukin, olen kuitenkin tyytyväinen siihen mitä on. Entä itselläsi?
Pari viikkoa sitten palasin Valko-Venäjältä ja huomenaamulla lennän Madeiralle. On ihanan irtonainen olo. Ja matkakuumetta, jalat jo viisi senttiä irti lattiasta:) Elämä on ihanaa, kun sen oikein oivaltaa:))
Milloinkas sinä laitat infoa siitä omasta matkakohteestasi siellä Saarenmaalla?
sinulle, me venenaiset ollaan ilmeisen levotonta porukkaa, siitäköhän lähtee nikkikin.
Mä olen tosin rauhottumaan päin- ainakin toistaiseksi. ;)
Nuorena likkana olin merillä, sitten oli muutama vuosikymmen vähän rauhallisempaa, mutta loppua kohden näkyy tahti kiihtyvän. Syyttää voi kyllä noita lähes ilmaisia matkoja: ei niitä VOI missata:))
Kiitos vaan hyvän matkan toivotuksista! Toivottavasti Finnairin lentäjät eivät ala lakkoilla ennen aikojaan. Sillä kotiin on kuitenkin aina kiva palata...
jokainen aamu kukonaskel kohti valoa. Metsä-ja peltomaisemissa, luonnon keskellä, herrankukkarossa, illan rauha lepää uplannin kylien yllä. Takassa tuli, lasissa tempranilloa, netti pelaa ja tänään sain tvn toimimaan. Puuttuu vielä puhelimen aktivointi; kaikki puhelinkoskettimesta yhden langan varassa. Tekniikka on fantastista.
Oletko muuttanut maalle,kun noin hehkutat? Onnellinen tunnut olevan, ihanaa:)
korpeen, n. 25 km. lähimmästä kaupungista. Ensimmäinen kuukausi puskassa on täynnä ja tähän saakka olen selviytynyt arkipäivän ongelmista. Laittelen safkoja puuhellalla ja katselen pikkulintujen touhuja pihakuusessa.
Olet tosi hippi ; ) Ensin Etelä-Amerikkaan ja sitten Ruotsin Korpeen, No en tiedä yksityiskohtia, mutta upeaa. Olen jo siinä iässä, että mökkiä pidän pahimpien talven pakkasten aikana kylmänä ja kun kevät ehtii alan todellisen korpielämän (kaupungin laidalla) ; )
Tänä iltana haaveilimme Peterin kanssa kolmannesta yhteisetä kesästämme ja sen viettämistä mökeillämme minun kaupungin kyljessä olevassa ja hänen korpimökillään.
se antaa lämpöä ja puuhellalla tehty ruoka maistuu,
kunhan malttaa hieman odotella.
siinä on poisotettavat levyt jolloin voi padan laittaa suoraan tulelle (pitää varmaan hommaa rautapata ja pieni uuni joka kuumenee aika nopeasti ja siinä paistuu niin kanat kuin lihatkin. Karjalanpiirakoiden lämmittämiseen se on aivan syvereeni. Luulisin että hella on 50-luvulta tai aikaisempi, kyljessä lukee HUSQVARNA VAPENFABRIK.
aika vanha, siinä on poisotettavat rautalevyt jolloin voi laittaa rautapadan suoraan tulelle. Pieni uuni on kuuma ja siinä kypsyy kanat ja lihat todella hyvin. Kyljessä lukee teksti HUSQVARNA VAPENFABRIK joten oletan että se on valettu samsta raudasta kuin kanuunat...ja sitten tulta on kiva viritellä.
Eka viesti tuli näkyviin vasta kun laitoin toisen samasta asiasta.
Saunaillan, kokovartalohieronnan, pikkupurtavan ja punaviiniä jälkeen ei todellakaan puutu mitään, kiitos kysymästä, entäs itselläsi onko psyyke ja fyysiset tarpeet hoidettu ; )
vuonna 2008 kerran, tosin tänävuonna on ollut hivenen hiljaisempaa.
melko hyvin, täällä meillä päin.
terveisin
yks kallis keski-iällinen keski-suomesta