Vieläkö kesäkuun alussa matkustavan tarvitsee varautua viileisiin iltoihin? Paljonko alanyassa on kesäkuun alussa edes lämmintä? Viime vuonna toukokuun alussa oli todella viileät illat ja elokuussa taas suorastaan tukalaa illallakin. Kesäkuusta en tiedä mitään. Voisitteko ystävällisesti hiukan valistaa. Kiitos.
kesäkuussa
alanyaan
6865
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://www.tutiempo.net/en/Climate/ALANYA/05-2008/173100.htm
Vauhtele vain vuosilukua, niin saat haluamasi.
http://finnish.wunderground.com/history/airport/LTAI/2008/6/25/DailyHistory.html?req_city=NA&req_state=NA&req_statename=NA
olimme alanyassa viime vuonna heti kesäkuun ensimmäisellä viikolla ja kyllä tarkeni illallakin istua aivan kesähepenissä.
Ja me oltiin siellä heti koulujen loputtua,eli kesäkuun ekalla viikolla menimme,ja kyllä me ainakin tarkenimme siellä iltaisin kesävaatteissa.
Lämpöä oli ainakin viime juhannuksesta 22.6 -5.7 tarpeeksi ja vähän liikaakin.Iltaisin oli todella lämmintä ja päivisin melkein suli.Joten kylmä ei tule. 45C
Kesäkuun alussa päivät kuumia/tukalia, mutta rannalla tuulee vielä joten se viilentää ihanasti. Itse tarvitsin viime kesäkuun alussa yhtenä iltana ohutta puuvilla pitkähihaista kun mereltä tuuli. kuuma on :)