Sain lääkäriltä puoli vuotta kestävän roaccutan-kuurin pahalaatuiseen akneeni. Akne kyllä lähti pois ja olen siitä iloinen mutta heti lääkkeen lopettamisen jälkeen minulle alkoi tulla vatsan turvotusta ja ilmavaivoja. Nyt ovat jatkuneet jo aika kauan ja alkavat ottaa jo päähän. Pitäisi varmaan lääkäriin mennä? Laktoosi-intoleranssia minulla ei ole ja olen yrittänyt olla ilman tiettyjä ruoka-aineita (sokeri ja vilja jne.). Mutta ei mitään vaikutusta. Mikähän tässä nyt on. Osaako joku sanoa että mikä mulla on
roacutan toi vatsaongelmia
gus
2633
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Gefilus-tuotteita.
Ilmavaivat ja löysät ulosteet ovat arkipäivää. Lääkärillä olen käynyt, mutta mitään ihmeempää ei ole todettu. Tähystys olisi seuraava askel. Ehkä nuo gefilus ja maitohappobakteeri tuotteet voisi olla yksi, vaikka niitäkin olen kokeillut jonkin aikaa joskus.