kytkytin

kytkimestäni kuuluu kalinaa kylmänä käynnistäessä, ääni häviää kytkinpoljinta painettaessa.koneen lämmettyä ääntä ei kuulu.missä siis vika??auto on mitsu galant 2.0i vm -91
3351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joku ihmetteli aiemmin ko. palstalla kytkimestä kuuluvaa ääntä, joku sanoi että kyse on painelaakerista. Kannattaa lukea koko keskustelu, löytyy alempaa otsikolla ääni.

Äänestä

viisaat!!vastatkaa!

Äänestä
  • Todennäköisesti se on painelaakeri.voit yrittää suihkuttaa kytkimen vivun ulostulo reiästä jotain rasvaa.saattaa auttaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


raila kirjoitti:

kytkimestäni kuuluu kalinaa kylmänä käynnistäessä, ääni häviää kytkinpoljinta painettaessa.koneen lämmettyä ääntä ei kuulu.missä siis vika??auto on mitsu galant 2.0i vm -91

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu