Syön omenan tai kaksi iltapalaksi ja annan koiralle kannan.Onkohan siitä koiralle haittaa?Koira pitää kovasti ompunkannasta,mutten ole varma onko se hyväksi sen vatsalle,jos joka ilta niitä saa?
Omenan kanta?
Omppunam
5
940
Vastaukset
- ......
Omena ei ole hyväksi koiralle.
- terveellistä
Ei siitä mitään haittaa ole. Meillä syövät puista tippuneita omenoita syksyisin. Terveellistä koirallekin, hedelmät
- miksi ei
Kyllä minä ainakin laitan usein omenaa soseutettuna koirien puuron joukkoon. Ja samaten kannat nuo mussuttavat tyytyväisenä.
Mutta joka päivä en anna - Aikasika
Minäkin syön omenan kannat räkää ja sekä syön varpaan kynnet ja myös sormien. Ja aina kun laitan alkkarit pesuun nuuhkin niitä. Eiköhän nuo koirallekin mene
- oi8upuiå
Minö soseutan omenaa ja paskaani ja koirani syö ne. Oikein hyvin on maistunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2313011Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1972646Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1121253Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411208Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2991119- 701108
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721091Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211005Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin8833