MIKÄ SE OLISI JA MIKÄ MERSUN MALLI
UNELMIENNE HÄÄAUTO
<<<<
231220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Käy maksullisissa, tulee pitkällä juoksulla halvemmaksi
No luetteleppas sinä mallit, olethan aika hyvä siinä.
MB 280 SE vm 1966, musta päältä, hopeanharmaa sisältä.
että miten niin?
450 SEL 6.9 1975-1976 METALLINHOHTO 2 X NISKATUET
280 SEL 3,5 1969-1970 METALLINHOHTO 2 X NISKATUET
JA SITTEN 300 D 123 KORINEN JOTA JOUTUISIMME TYÖNTÄMÄÄN SEN OIKUTELLESSA TUUSULAN MOOTTORITIELLÄ AJAESSAMME IRMA-TÄTIÄ TAPAMAAN < VANTAAN TIKKURILAAN
Jos olisin transvestiitti niin silloin ehdottomasti mersu. Mutta kun olen aivan normaali hetero ja sen vuoksi auto saakin olla erikoinen, nimittäin erikoisen hyvä eli Audi.
kuullutkaan kuin Audi. Onko se joku pakolaismalli vai miksi moiseen on alennuttu? Ei kai kukaan sellaista kuitenkaan hääautona käyttäisi, vaan ihan oikeaa Mersua.
Juu Audi ei ole maisemanpilaajamersun malli. Tiedoksi että Audi on hieno AUTO ja kysehän oli hääAUTOISTA. Ei mopoautoista, haisevista kasoista eikä silmiä kirvelevistä näyistä eli mersuista. Noilla kun ei saavuteta AUTO kriteereitä. Sinänsä aika ristiriitaista puhua autoista ja mersuista samassa lauseessa.
PS. Ja sinulla kun tuntuu olevan ongelmia pakolaisten kanssa niin tiedoksi että olen syntyjäni turkkilainen mutta nykyään Suomen kansalainen. 20 vuotta tullut täällä asuttua. Ja mikäs täällä asuessa kun naiset on hulluna tummaan ja tuliseen. Rahaa,tapoja ja sivistystä riittää paremmin kuin täkäläisellä köyhälistökansalla.
Juu, kyse oli hääautosta ja nimenomaan siis siitä, millainen Mersun malli se olisi. Lukemisen ymmärtäminen saattaa turkkilaisella olla vaikeaa jopa 20 vuoden jälkeen, mutta niinpä tuntuu olivat pari muutakin asiaa, kuten ajokortin saaminen.
Käytkö muuten Audi-palstalla nimimerkillä "onnellinen mersumies"? Heh. Entä Bemari?
selvisikin törkeät ja muita loukkaavat kirjoituksesi tässä saitissa,no olisihan tuo pitänyt arvata ettei asialla ole ainakaan mikään kovin sivistynyt henkilö.
Mitäpä jos ajaisit sen vanhan audin paskan vaikka kaatopaikalle ja jäisit sinne myös itsekin.
300SE Cabriolet 1966!!!! Sitten tietenkin w116 ja luonnolisesti SEL-malli koska oli kyse hääautosta. 4xniskatuet. Isot takana hiiren korvilla!
Myös w126 560SEL! Nelipaikkainen malli jalopuuta takapenkkien välissä ja sähkösäädöt!
Myös w140!!!!
Enpä haluaisi työntää ja vielä kun olisi menossa tapaamaan tätiä...
Audista jos pitäisi valita niin A8 mkI. 4.2 V8
450 SEL W116 JA SITTEN 280 SE 3.5 W108 JA SITTEN TIETYSTI 280E 123 NISKATUILLA PIDENNETTY MALLI TAI SITTEN E320T W211 SUORAAN VEHON MYYMÄLÄSTÄ PITÄJÄNMÄELTÄ TAI 1967 MALLIN 280 SE 3.5 COUPE JOLLA MORSION KANSSA POISTUISMME KIRKOSTA TAI SITTEN 450 SEL 6.9 JOSSA OLISI 6.9 LITRAN KONE JA VIELÄ 300 GD JONKA TAKANA MATKAISIVAT PERHEEN KOIRAT JA PERHEEN KAUKAASIALAINEN AMANDA
työn sankari.
Mutta älä huolehdi, et koskaan tarvitse hääautoa. Sulle sopii paremmin Audi.
TOINEN MIKÄ OIS NIIN 123-KORINEN 280E
kolmanneksi SE W213 korinen YHDELLÄ niskatuella JA automaattivaipoilla.
W116 KORINEN 450 SEL-79
W116 KORINEN 280 SEL-78
JA SITTEN W108 KORINEN 280 3.5 1970
menossa kolmas avioliitto? Eipä ihme.
EI VAAN SE OIS MUN UNELMAHÄÄAUTO...TOINEN OIS 280 SEL 3.5 TAI 300 6.3
Niissä ei ole niskatukia.
Mun:
http://www.kuvaboxi.fi/mediaobjects/orig/pub/2009/01/02/8143010478546274287orig.jpg
KOLME 600 PULLMANN
280 SEL
E320T
E270 CDI
nää sun jutut. Ei voi olla mahdollista, että ihmisillä on elämässään noin vähän yhtään mitään. Tai no, aikaa on.
Jos naimisiin joutuisin olisi hääautona tietysti Mercedes...
http://www.unimogfreunde.de/News_Ticker/2005/20050125/U5000.jpg