En kyllä enää ihmettele yhtään SaPKon touhuja. Topille potkut! Sentään porukan kiistämätön ykkössena, ja parhaita pistemiehiä. Ihmettelen vaan että kukas sen hengen ja asententeen tästä eteenpäin luo. Se olis se valmentaja pitäny vaihtaa jo aikasemmin. Ja olis ollu parempiakin tarjolla. Tästä ei hyvä seuraa.
Ihme touhua
5
247
Vastaukset
Sain kirjeen Topin äidiltä:
Nyt ne sillä SaPKossa huomasi ettei meidän Topi osaa pelata lätkää yhtään. Pienenä poikanakin pärjäsi tyttöjen kanssa paremmin hiekkalaatikolla ja nukkekotileikeissä kun poikien kanssa kaukalossa. Topi taitaa lähteä Unkariin pelaamaan, siellä on Topilla hyvät mahkut tehdä åaljon pisteitä.
PS: Sä oot kyllä SavoRULES edelleen mun paras pano.- Hohhoijaa..
no, sitähän on totuttu sulta näkemään. Aikamiespoika Rullle! Heh....todella noloa. Sinä et naista ole saanut helvetin munaton vätys!
- Hirttomies
Hohhoijaa.. kirjoitti:
no, sitähän on totuttu sulta näkemään. Aikamiespoika Rullle! Heh....todella noloa. Sinä et naista ole saanut helvetin munaton vätys!
Räkä poskella onnetonta vikisevää aamuvirttään. Kuivaa itkusilmäsi ja putsaa pöksyjesi lahkeesta tanakat löysä-ripulisi ja ota siivota Natalialla ruskettunut "tuoksukynttiläsi" yh, yh, yh sitä talin hajua!
- Sapkolainen Kouvolasta
2002: karsinnat UJK:ssa
2003: karsinnat UJK:ssa
2004: karsinnat TuTossa
2005: karsinnat Jokipojissa
2006: -välivuosi-
2007: karsinnat Norjassa
2008: -välivuosi-- Hiitelän poksi
Ihme että Sapko päästi miehen pois...
Ei vaan. Noilla näytöillä pitäs päästä korkeintaan Suomisarjaan. Tai Sapkoon. Tai no, nehän on käytännössä sama asia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101064
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82804Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat262586Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede15563- 65531
- 92499
- 26492
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 47427
- 30416