Toivoisin,että Tapani tekisi joskus sellaisen levyn, jossa olisi oikein joku iso sinfonia/viihdeorkesteri säestämässä. Vähän sellaisen samantyylisen levyn, jonka Jari Sillanpää jo joitakin vuosia sitten teki Vantaan viihdeorkesterin kanssa.
Todella innolla odotan nyt sitä Tapanin uuden levyn julkaisua! Hyvää kannattaa odottaa, sillä olen varma,että siinä on upeita biisejä !
Todella innolla odotan nyt sitä Tapanin uuden levyn julkaisua! Hyvää kannattaa odottaa, sillä olen varma,että siinä on upeita biisejä !
Vastaukset 4
Vanhimmat
Toivoisin myös ,että Tapani levyttäisi joskus syksyllä konsertissaankin mahtavasti laulamat : Syyslaulun, Satumaan, Pieni Sydän, Smile, Syysunelmia, Idän ja lännen tiet ja Sherbourgin sateenvarjot. Olisi upeaa kuunnella niitä myös oikein lyvyltä.
Siis LEVYLTÄ tarkoitin. Myös "Miten ja miksi"- nimisen laulun kuulin konsertissa viimesyksynä ekan kerran Tapsan laulamana. Se kuulosti mahtavalta. Tosi herkkä ja kaunis biisi. On kuulemma Toni Edelmanin säveltämä. Sen Tapsa voisi laulaa levylle joskus myös.
Tuo Syyslaulu sai kyllä meikäläisellekkkin kyyneleet silmiin. Siinä oli herkkyyttä ja tunnetta.Delilahin T.Kansa kajautti nyt syksyllä konsertissaan komeemmin kuin koskaan. Ai että mikä lataus ja eläytyminen !
Jos pidettäisin nyt kuitenkin oikea musiikki ja Tupsu hyvin kaukana toisistaan. Jotain kunnioitusta musiikkia kohtaan sentään. Herra Jumala sentään!