kun en antanu sulle mahdollisuutta yrittää mun kanssa...? Ja mitä mun tunteisiin tulee niin valehtelin sulle, kyllä mä susta olin alusta alkaen kiinnostunu! en oo vieläkään voinu unohtaa sua.. Sä kerroit mulle suoraan tunteesi mutta mä peittosin ja salasin ne koska pelkäsin satuttavani sua. Olen kokenu karmivia suhteita ja en jaksaisi enää pettyä.. tämän takia jouduin sanomaan etten ole kiinnostunu susta.
Olen katunut joka yö ja päivä sanojani, nyt on varmasti jo myöhästä kertoa kaikki. Taisit päästä musta jo yli? Vielä sen sanon että en ole eläissäni kokenut samanlaista kemiaa ja katsetta kenenkään toisen kanssa. Olit jotain niin erikoista että tämä iso mies (31v) on itkeny ja yrittäny turruttaa vihaa nyrkkeilysäkkiin.. :(
Löytyiskö täältä monia kohtalotovereita, jotka menettivät typerän valehtelun takia upean ihmisen joka oli valmis antautumaan täysin sydämin ja sieluin sulle mutta et voinu kertoa totuutta?
-turtunut-
Olen katunut joka yö ja päivä sanojani, nyt on varmasti jo myöhästä kertoa kaikki. Taisit päästä musta jo yli? Vielä sen sanon että en ole eläissäni kokenut samanlaista kemiaa ja katsetta kenenkään toisen kanssa. Olit jotain niin erikoista että tämä iso mies (31v) on itkeny ja yrittäny turruttaa vihaa nyrkkeilysäkkiin.. :(
Löytyiskö täältä monia kohtalotovereita, jotka menettivät typerän valehtelun takia upean ihmisen joka oli valmis antautumaan täysin sydämin ja sieluin sulle mutta et voinu kertoa totuutta?
-turtunut-
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kirjoitit tunteellisesti tapahtuneen, minulle ja elämäni rakkaalle kävi samoin kuin teille. Minä olin vain se, joka valehteli ja peitti tunteensa mieheltäni.
Meidän alkutilanteemme kesti piinaavat puolitoista vuotta, lopulta en pystynyt enää valehtelemaan miehelleni. Osittain kiitos kuuluu mieheni sinnikkyyden, ei luovuttanut vaikka tein todella selväksi, etten ole kiinnostunut hänestä :D Hän vain tiesi ja tunsi minun olevan elämänsä nainen. Samoin kävi minulle mutta en halunnut kertoa sitä silloin hänelle. Syitä oli monia, esim. olemme samalla työpaikalla töissä, ikäeroa (mieheni 16 vuotta nuorempi). Onneksi nämä nuoret miehet ovat sinnikkäitä ja eivät jätä rauhaan ^^
Lopulta en voinut enää vastustaa häntä. Välttelin usein, en luonut enää katseita, vältin tilanteita, joissa olisimme joutuneet paljon olemaan tekemisissä keskenämme, vaihdoin omia työvuorojani etten vain jäisi hänen kanssa kahdestaan yövuoroon :D Näistä tekemisistäni olemme saaneet vieläkin pitkät naurut nauraa vedet silmissä!
Meidän työkaveri huomasi tilanteemme ja teki pienen palveluksen meille. Soitti aamulla minulle ja kertoi hätääntyneenä ettei pääse aamuvuoroon, jouduin sitten menemään aamuun enkä tiennyt kuka olisi toinen aamuvuorolainen :o Menin työpaikalle ja laitoin valot päälle niin rakas mieheni seisoi keskellä huonetta pukupäälle komeana ja vieressä oli katettu pöytä kahdelle hengelle, musiikki soi. En unohda sitä päivää koskaan :) Siitä alkoi meidän yhteinen taival.
Toivon kovasti onnea sinulle ja teille, vielä ei ole liian myöhäistä kertoa tunteita! Kuulostat kirjoittamasi perusteella yhtä tunteelliselta kuin mieheni, mene rakastettusi naisen luo ja kerro ne tunteet mitä kerroit meille! Vielä kerran onnea, pystyt siihen kun luotat vain itseesi ^^
tuo sille naiselle! Jos kerran hän on jo kertonut tunteensa, niin miksi se sinulle olisi niin vaikeaa? Jos tositunteet on kyseessä, niinkuin vaikuttaa, tuskin tämä nainenkaan on sinua pystynyt unohtamaan. Tuskin sä häntä voit satuttaa, ainakaan enempää kuin mitä nyt, kun olet kieltänyt tunteesi. Jokainen on lopulta vastuussa omista sattumisistaan ja jos nainen kerran on jo ilmaissut tunteensa niin kyllähän hän silloin on valinnut sinut ja valmis ottamaan riskin. Voithan kertoa hänelle tuosta mitä kirjoitit, miksi kielsit tunteesi. Anna teille mahdollisuus. Itseäsi tulee kaduttamaan pitkään, ehkä koko elämän, jos et tee mitään. Aurinkoista kevättä teille! :)
http://www.youtube.com/watch?v=KhjmEa34Ui0
kyllä on typerää, ja sillä olet sitten kyllä jo satuttanut häntä, joten sen huolen voit sitten heittää pois. Asioiden hoitamiseen on monenlaisia tapoja... tiedät kyllä. Hänelläkin saattaa olla takanaan karmivia suhteita.
Oli sitten myöhäistä tai ei, niin mielestäni asioita ei pitäisi jättää selvittämättä, sillä ne jäävät mieleen, kehoon ja sydämeen keskeneräisinä keräämään tervaa ja höyheniä...