hikoilu

päivä ja laitan deodoranttia, joko alkoholillista tai ilman. Oma hajuaisti on sitä luokkaa herkkä, että yks päivä töissä haistelin mikä kumma haisee ja sen oudon haljun aiheutti juuri vaihdettu, puhdas, muovinen jätesäkki.....Itsestä tuntuu, että kainalot valuu merkinä ja HAISEE.
Kesken työpäivän pitää mennä pesulle ja paita vaihtamaan. Minulla on käytössä työpisteasu.

Mitä h.....tiä teen, koska se että kainalot on märät on ihan todellinen tunne.
2223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aina hiki ei haise, vaikka kainalot olisivat märät. Onko sinulla ketään niin hyvää työkaveria, jolta voisit kysyä silloin tällöin, että haisevatko kainalosi? Apteekista saa myös todella tehokkaita deodorantteja, kannattaa kokeilla niitäkin.

Äänestä

Mulla myös alkuraskaudessa sama tilanne.. Kamalaa oli huomata, että itse todella haisee hieltä! Olen aina huolehtinut puhtaudestani ja dödöistäni perin tarkasti, mutta tuohon "hormonihikoiluun" ei kyllä auttanut suihku, dödö eikä mikään.

Mutta, mutta, se meni onneksi ohi! Ei ole hiki eneää pitkään aikaan haissut! Joku hormonipiikki se kai meikäläisellä hien hajun nostatti joiksikin viikoiksi. Toivottavasti myös sulla menee ohi!!!

Enkä muuten ihan ekana lähtis apteekin vahvoja tököttejä raskaana kokeilemaan.. Tuskin ne on odotusajan tropeiksi tarkoitettukaan.. Ennemmin laittaisin kainaloihin niitä kertakäyttöisiksi tarkoitettuja hikilappuja (toimii muistaakseni tarralla), niin ei pukkaa hiki heti paidasta läpi. Joku on kai hätäpäissään koklannut myös pikkuhousunsuojia ;))))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käyn suihkussa joka kirjoitti:

päivä ja laitan deodoranttia, joko alkoholillista tai ilman. Oma hajuaisti on sitä luokkaa herkkä, että yks päivä töissä haistelin mikä kumma haisee ja sen oudon haljun aiheutti juuri vaihdettu, puhdas, muovinen jätesäkki.....Itsestä tuntuu, että kainalot valuu merkinä ja HAISEE.
Kesken työpäivän pitää mennä pesulle ja paita vaihtamaan. Minulla on käytössä työpisteasu.

Mitä h.....tiä teen, koska se että kainalot on märät on ihan todellinen tunne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu