Seuraavien menkkojen alkuun on vielä muutama viikko, mutta tein silti raskaustestin. Tulos oli negatiivinen, mutta varmin tuloshan on silloin kun menkkojen olisi pitänyt alkaa. Onko kuitenkin mahdollista että olen raskaana? Muutamien päivien ajan on aristanut rintoja, ollut aamupahoinvointia, alaselkä ollut kipeänä ja runsastakin nenäverenvuotoa (yleensä koskaan ei vuoda). massua on myös koskenut samalla tavalla kuin yleensä kuukautisten aikaan eli kipristelevää ja viiltävää kipua. Ja seuraaviin kuukautisiin on siis aikaa eli varmaksi tiedän ettei niistä johdu. Olisi kiva jos joku voisi vastata jotain järkevää. Kiitos :)
Raskaanako?
Fallen_
3312
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kysäseppäs kundiltasi on se tehnyt tarpeensa
sun looraas? Jos se katoo vähin äänin niin
uhka on olemas
kanssa asiasta on juteltu ja tuntuu ettei raskaus voi olla edes mahdollinen, mutta eihän sitä koskaan voi varmaksi tietää.
Olipas huono juttu, mut silti nauratti... :D Aloittajalle vielä, että nuohan voi olla myös ovulaatio"oireita"... odottele menkkoja ja jos ei kuulu niin testing testing.