keskustelu" loppui tyystin, kun ilmeni, että sivusta on tehty rikosilmoitus. Menikö "uljailta pohjalaisilta" pupu pöksyyn?? Me närpiöläiset täällä vielä olemme. Minä en ole tehnyt ensimmäistäkään rikosilmoitusta, mutta seuraavaksi teen, nimittäin Suomi 24:n Ahvenanmaan sivuista. Ne ovat vielä sairaampia!! Toivottavasti saatte asianmukaista hoitoa, vaikka laitoshoito onkin vähennetty!
Mistä johtuu
että "asiallinen
16514
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
..asioista, ja sitten olet jopa tekevinäsi jotain.
Hyvä hyvä, kun sait kirjoitettua tänne Vaasa palstalle, ole ylpeä itsestäsi.
Ai et haaveenas on lekurin työ?, ku pohdit tuollaisia yhteiskunnallisia asioita.
kantaa ottava viesti! Harvoin törmää tällaisiin, heh. heh......
lekurin työstä. Päin vastoin säälin kaikkia Suomeen jääneitä lääkäreitä. Itse en ole lääkäri, vaikka molemmat siskoni ovat. Taas meni väärin, teidän kannaltanne!!! Olen kansainvälinen liikemies, ammatiltani, ja oppiarvoni on tekniikan tohtori, Helsingin Teknillisestä Korkeakoulusta, vaikka olen tutkimustyöni tehnyt paljon nimekkäämmissä paikoissa, mutta kun Suomesta ei nimekkäämpää löydy!!
Kyllähän munkinon noin ISOLLE herralle esiteltävä itteni, olen aatun poika.
vastausta tähän junttikeskusteluun?? Olen minäkin osallistunut Ehrnroothien fasaanijahteihin Jyllannissa. Ja aina olen ampunut ohi. Minä kun olen pikkupojasta asti oppinut, ruotsinkielisellä Pohjanmaalla. että ruokintapaikalta ei ammuta, toisin kuin suomenkielisillä alueilla. Ja tästä periaatteesta pidän kiinni.
Mutta mistä johtuu, että keskustelu metsästyksestä ja varsinkin ruotsinkielisellä Pohjanmaalla loppuu siihen, että joku nostaa siitä mekkalan, tässä tapauksessa lähinnä paikalliset "fennomaanit" =lapualaiset.
ei sinun lapsellisia uhkailujasi kukaan usko. Sinulle ei ole vastattu vain, koska tällä ei ole ollut väkeä paikalla.
monella on elämää netin ulkopuolellakin.
mene hoitoon.
ei sinun lapsellisia uhkailujasi kukaan usko. Sinulle ei ole vastattu vain, koska täällä ei ole ollut väkeä paikalla.
sinulle voi ola ylltys, että monella on elämää netin ulkopuolellakin.
mene hoitoon.
Kyllähän sitä voi tehdä rikosilmoituksia melkein mistä vain mutta se on eri asia mistä rikosilmoituksista aloitetaan tutkinta,
keskustelu maahanmuutosta ja pakkoruotsista on täysin sallittua kunhan se pysyy asiallisuuden rajoissa. Jos RKP:n kannattajana et kestä että täällä mollataan pakkoruotsia niin se on sun oma ongelma joka ei kiinnosta poliisia pätkääkään. Jos et kestä että täällä arvostellaan asiallisuuden rajoissa RKP.n tukemaa löysää pakolaispolitiikkaa niin sekin on sun oma ongelma joka ei poliisia kiinnosta.
Mutta jos täällä aletaan uhkaileen väkivallalla niin sellaiset kirjoitukset kiinnostavat mahdollisesti jo poliiseja.
ei tällä palstalla pysy rajoissaan, vaan me pystymme kutsumaan EU apuun. Johan pysyvät EU:n viranomaiset rajoissaan, mitään mukisematta. Enää ei eletä neuvosto-suomettumisaikaa!!!
...joka muistuttaa suomea, olematta sitä. kirjoitappa teksti uudelleen, niin katsotaan sitten mitä siinä lukee....
koske. Siihen olemme tottuneet. Mutta ehkäpä EU:ta koskee. Siitä suunnasta tulee jatkuvasti Suomelle rapsuja eri väärinkäytyksistä.
Vaasan sairaala vielä olemassa?? Hae sieltä apua! Matka ei liene ylivoimainen.
en usko, koska VVS sairaalasta puuttuu ruotsinkielisten osasto.
joo, EU on huolissaan mm. Älantilaisten nuuskankäytöstä. on sääli, että se tulee suomen piikkiin.
pohjalaisilta. Mutta ne edustavatkin maakunnan raukkamaisimpia!!
... mutta johtunee siitä, että pohjanmaahan kuuluu sellainen surkea paikakunta kuin närpiö....