Moikka! Kyselisin kun viime päivinä, erityisesti tänään on tuntunut siltä kuin kohdun täyttäisi valtava ilma määrä.Raskausviikkoja mulla tällä hetkellä 29. Voisin kuvailla sitä niin että tavallaan kuin alapäästä joku pumppaisi kohdun täyteen ilmaa ja tuntuu tosi ikävältä. Voisi ajatella että se helpottaisi jos saisi kohdunsuuta vähän raotettua että ilma pääsisi pois. :) Onko syytä huoleen? Onko tämä ihan normaalia raskaudessa?
ilmaa kohdussa :)
mietiskelijä... :)
51720
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Oiskohan ne supistuksia? Kannattaa soittaa neuvolaan niin tarkistavat tilanteen.
kuulostas harjotussupistuksilta,kohdun kovettumisilta..
ilmaa....oliskos kuitenkin niin että se ilman möyrii ihan vaan siellä missä yleensäkin eli suolistossa...
Kyllä mä tunnen jos mun suolistossa on ilmaa, en mä nyt sentään niin avuton ole. Ja noista supistuksista mietin myös mutta nämä ei kyllä tunnu supistuksilta, ei ainakaan sellaisilta mitä tähän mennessä on tullut. Täytyy soittaa joo neuvolaan. Tunne on ikään kuin painon omainen elikkä ehkä se on sitten sitä painon tunnetta. Koko yön mietin miten sitä kuvailisin niin ehkä toi painon tunne on lähinnä. Pitää käydä neuvolassa tarkistamassa paikat.
et mulla ihan samanlaista tunnetta, kuvailisin sitä ainakin jotakuinkin noin. Ite oon automaattisesti olettanut sen olevan harjotussuppareita. Mitäs muutakaan. Ja tulee usein sillai kun touhuaa ja joskus muullonkin. Viikko 28 menossa.