Heinola foorumin

nyt kun uudet päättäjätkin kannettavat saivat. Kuka pykäisi kansalaisfoorumin Heinolaan? Omalla nimellä siellä esiintyä pitäisi, jotta asiaton sisältö saataisiin minimiin.
7611
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ei tykkää näistä palstoista näemmä.............

Äänestä
  • jos haluaa vain möykätä nimettömänä ja mielellään naapurikunnasta käsin. Silloin voi kirjoitella sillä vakuuttuneisuudella, jonka ainoastaan täydellinen tietämättömyys asioiden oikeasta tilasta mahdollistaa. Heinolan foorumille pääsisivät vain heinolalaiset tai, moderaattorien harkinnan mukaan, ne, joilla on perusteltu syy olla kiinnostunut kaupungin asioista. Omalla nimellä esiintymisen pakko hillitsee lähes kaikkia esittämästä heikosti perusteltuja äärilaidan mielipiteitä.

    Äänestä

pidät tarpeellisena uutta foorumia ryhdy itse toimeen.

Äänestä
  • vaikkakaan ei ideoita, joten varsinaisen koodaamisen saisi tehdä joku muu. Ehkäpä Itä-Häme kiinnostuisi asiasta. Journalisteihin luotettaisiin oletusarvoisesti moderaattoreina ja ylläpitäjinä.

    Äänestä

Millä kukaan voi olla varma että käyttäjät rekisteröityy omalla nimellään??

Äänestä
  • vain jos käyttää sähköistä henkilökorttia (tai muuta vastaavaa, en tunne termiä tarkemmin, sillä itselläni ei moista ole), kirjautuu pankkitunnuksin tai saa käyttäjätunnuksen joko kotiosoitteeseen tai vilauttamalla ajokorttiaan Itä-Hämeen tiskillä.

    Yodamainen otsikoiden kirjoittaminen ei sen sijaan riitä tunnistautumiseksi.

    Äänestä

  • olla voi kirjoitti:

    vain jos käyttää sähköistä henkilökorttia (tai muuta vastaavaa, en tunne termiä tarkemmin, sillä itselläni ei moista ole), kirjautuu pankkitunnuksin tai saa käyttäjätunnuksen joko kotiosoitteeseen tai vilauttamalla ajokorttiaan Itä-Hämeen tiskillä.

    Yodamainen otsikoiden kirjoittaminen ei sen sijaan riitä tunnistautumiseksi.

    yksi tunnistautumiskeino: foorumin jäsenyys Itä-Hämeen tilauseduksi. Se vastaisi samalla kiperään kysymykseen, jonka lehden kannattavuudesta huolehtiva päätoimittaja saattaisi esittää: "Mitä me firmana hyötyisimme kansalaisfoorumista?"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarpeessa on kirjoitti:

nyt kun uudet päättäjätkin kannettavat saivat. Kuka pykäisi kansalaisfoorumin Heinolaan? Omalla nimellä siellä esiintyä pitäisi, jotta asiaton sisältö saataisiin minimiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu