minulla DNA kaapelikaista ja motorolan langaton päätelaite, mutta mikäköhän mahtaa olla vikana kun jatkuvasti internetyhteys on poikki ja modeemista sammuu cable valo?
kaapeli laajakaista ongelma
viikunasuu
6936
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tarkista oman pään kaapelikytkennät ja ota yhteyttä DNA:n tukeen mieluiten silloin, kun yhteys on poikki.
Yleensähän kaikki aina pelaa tai mystisesti palautuu juuri tekniseen tukeen soitettaessa. ;)
mulla on ADSL yhteys ja siinä on monta kertaa ADSL valo mennyt pimeäksi ja kun olen soittanut tekniseentukeen niin soiton aikana se ADSL valo on sitten syttynyt ja teknisestätuesta sanotaan vaan että mitään vikaa ei ole.
aika kummallista tälläinen tosiaankin että silloin aina kun soittaa tekniseentukeen niin yhteys palautuu.
onkos teillä muilla DNA:n käyttäjät tapahtuneet tälläistä?
kyllä
mulla oli neljäkuukautta DNA kaapelikaista ja se pätki päivittäin ja muutenkin sanon että DNA kaapelikaista ei pelaa kenelläkään kenet tunnen.
minun ei annettu edes ottaa kaapelikaistaa kun sanoin että taloni on 27 vuotta vanha niin liikkeessä vaan sanottiin että noin vanhassa talossa ei kaapelikaista toimi ilman pätkimistä koska kaapelin laatu oli tuohon aikaan vielä niin heikkoa että se riittää vain pitämään kaapeliTV:n toiminnassa.
no minun taloni on vain 11 vuotta vanha ja isännöitsiä on sanonut että kaapelit ovat tämän päivän tasoa vaatimukseltaan sillä taloon tehtiin viimevuonna kaapeli remontti.
tein asiasta vikailmoituksen operaattorille ja nyt katsotaan että mitä he saavat aikaan.