olisiko kellään antaa vinkkejä kun haluaisin tehdä 160l tankin yhteen kulmaan itse sellaisen pienen kiviröyhkiön jossa kuitenkin pitäisi olla kalan mentävät kolot?
mistä sopivat kivet (ei siis mitään nyrkin kokoisia) ja miten kiinnitys toteutetaan? eli koon pitäisi olla n. l:25cm k:15 s:10. kiitoksia ohjeista:)
kivikasa koriste
5
424
Vastaukset
- fish KING
Multa saat laattakiveä halvalla... sen kasaamiseen en ole itse käyttänyt mitään silikonia vaan kasa kyllä pysyy siinä mihin sen asentaa omalla painollaan.
Tuu hakemaan sopivat palaset nin katotaan niille asevelitarjous. - fish KING
no, parkanosta tiätty
- j.h
385 km... jouluna kyllä olin kihniössä, mutta eipä nyt ole sinnepäin asiaa:) kiitos kuitenkin tarjouksesta! en mä kyllä kovin montaa palaa tarvitse jos lähettäisit ne yks kerrallaan kirjekuoressa x)
- fish KING
j.h kirjoitti:
385 km... jouluna kyllä olin kihniössä, mutta eipä nyt ole sinnepäin asiaa:) kiitos kuitenkin tarjouksesta! en mä kyllä kovin montaa palaa tarvitse jos lähettäisit ne yks kerrallaan kirjekuoressa x)
perkeles, no, jos tulee perille on ihime 8/
- j.h
fish KING kirjoitti:
perkeles, no, jos tulee perille on ihime 8/
eipä ole meirän postilaatikossa näkynyt... täytyypi haastaa käräjille tuo postilaitos jos ei ala kuulumaan:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!1052246- 841975
- 531566
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai491492- 1531476
Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481374Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1441304Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!261156- 1111118
Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket251084