Kertokaahan kokemuksia Malesiasta, vinkkejä, neuvoja yms. Lomamatkojen palveluista ja toiminnasta matkanjärjestäjänä jne.
lomamatkalaiset hei!
1
667
Vastaukset
- kokemukset
Minulla on pelkästään hyvää kerrottavaa Malesiasta. Ystävälliset ihmiset, mukava sää ja halvat hinnat. Lisäksi hotellit olivat erittäin siistejä.
Olimme kiertomatkalla eli aluksi olimme Georgetownissa josta jatkoimme Cameron Highlandsin kautta Kuala Lumpuriin josta menimme Malakaan ja sieltä lensimme takaisin Penangillem, jossa vietimme loppuloman Paradise Sandy Beachilla. Lomamatkojen palvelut olivat erinomaisia - oppaat, suomalainen ja paikallisopas aivan upeita!
Mitä neuvoja? Mielestäni Malesia on helppo maa ja ennnen kaikkea turvallinen. Paikalliset puhuvat englantia, joten kommunikointikin sujuu helposti. Paljon hyviä puolia, joitakin kielteisiä. Ne selviävät sinulle kyllä matkan aikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467595
- 334193
- 573695
- 503180
- 172866
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons602507- 542388
- 512358
- 402329
- 162276