LAILLA KIELTÄÄ,ne tupehuttaa kilpailutusta.
Ja saa aikaan mahahaavan kun ei pelaa ja ei
pääse irti.Eikä saa neuvontaa kii.
Ja saa aikaan mahahaavan kun ei pelaa ja ei
pääse irti.Eikä saa neuvontaa kii.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
operaattoreihin ja kun teette sopimuksia tarkistakaa että sen voi irtisanoa koska tahansa, vaihdoin juuri itse kaikki klo 15.01 aikaan kotimaiselle operaattorille elikäs 3 puhelinta ja nettiyhteydet säästöä tuli tähän ulkomaiseen kummajaiseen nähden yli 130 euroa jo tänä vuonna.
Lisäksi puhelut ovat ilmaisia 2,5milj liittymään valitettavasti tämä tarjous menee lauontaina umpeen, toivotaan että kaikki kenellä on mahdollisuus vaihtaa vaihtavat ennen lauontaita.
Valuutan on jäätävä kotimaahan!
Saunalahti ei oo kotimaista nähnytkään, Elisan omistama pulju ja elisan omistaa turskan purijat ja muut pohjoismaalaiset
Alla olevat ovat virallisia tietoja, aikas selvä homma? sonera on aikas ruotsalainen..
Perustaloustiedot saunalahti
Y-tunnus 10643333 Lähde: Fonecta-konserni
Yrityksen kotipaikka Espoo Lähde: Kaupparekisteri, päivitetty 07.11.2008
Yhtiömuoto OYJ Lähde: Fonecta-konserni
Perustamisvuosi 1996 Lähde: Fonecta-konserni
Toimipaikkojen lukumäärä 1 Lähde: Fonecta-konserni
Tuonti/vienti Kyllä / Ei Lähde: Fonecta-konserni
Toimipaikan henkilöstöluokka 100-249 henkilöä Lähde: Fonecta-konserni
Yrityksen liikevaihtoluokka 200 milj. euroa Lähde: Fonecta-konserni
Toimipaikan tyyppi Yksitoimipaikkainen Lähde: Fonecta-konserni
Vastuuhenkilöt kaupparekisterissä
Puheenjohtaja
Kinnunen Jari Juhani
Varsinainen jäsen
Korpi Henri Petteri
Varsinainen jäsen
Arjanne Jyrki Raine Juhani
Lähde: Kaupparekisteri, päivitetty 07.11.2008
Ja soneran sekava omistusjärjestys tässä alla.
Aputoiminimi Turun Puhelin
Loimaan Seudun Puhelin
Länsi-Suomen Puhelin
Suomen Antennitoimi
Infonet Finland
Laatukaista
Turun Matkapuhelin
Auria
Unibase
Tele Finland
Sonera
TeliaSonera
Juxto
Sonera Credit
Saimaan Tietotekno
Sonera Plaza
Sonera Living
Alapuolella linkki tuohon hässäkkään
http://www.ytj.fi/yritystiedot.aspx?yavain=1260547&tarkiste=877D6EEBE7712AFD28BCBD846C0030760E5D6FE9&path=1547;1631;1678
Vastuuhenkilöt kaupparekisterissä
Puheenjohtaja
Blomquist Curt Per-Arne
Varsinainen jäsen
Ahrnell Jan Henrik
Varsinainen jäsen
Tuovinen Tiia Silja Kristiina
Lähde: Kaupparekisteri, päivitetty 16.01.2009
...sut aseella uhaten allekirjoittamaan moinen sopimus - lukematta sopimusehtoja...
-Rr
Noi määräaikaisuudet on vähän kaksiteräinen miekka. Se sitoo kyllä samalla Operaattoriakin.
Itse tuon määräaikaisuuden tein kun sain hyvät edut ja tiesin etten laajakaista luovu missään tapauksessa.
Nyt Sonera sitten nosti hintoja, mutta hinnan korotus ei VIELÄ koske minua koska määräaikaisuudessa vanha hinta jatkuu tuon määräaikaisuuden loppuun. Minulla siis vielä vuoden.
Täytyy tarkastella tilannetta uudestaan kun määräaikaisuus raukeaa.
S-alkuisesta operaattorista kysymys,otan osaa meillä helpotti kun vaihtoi liittymää,"huonot laitteetkin"(asiakaspalvelun toteamus) alkoi pelaamaan ongelmitta.
Määräaikaisen sopimuksen olen itse purkanut jossa oli vajaa vuosi jäljellä.Ja syy miksi päätin purkaa sen oli soneran törkeästä käytöksestä. Eihän niillä itsellä ollut ohjekäytäntöä sellaiseen .Halusin eroon ja nopeasti, niinpä esitin että lähettävät loppulaskun siltä ajalta minkä voimassa.Lasku tuli silleen nopeesti kuukauden jälkeen, jona aikana ehdin maksamaan yhden ylimääräisen kk erän. Jota ei ole palautettu. Ja se miksi pidän soneran käytöstä törkeänä,,jopa rikollisena toimintana. Kun tekevälle aina sattuu niin minullekkin,,ja hukkasin yhden erälapun enkä ehtinyt sitä maksaa. Meni puoli vuotta eikä mitään oli nettiyhteys toimivana ja niinpä minäkin luulin että kaikki on hyvin. Kunnes yhtäkkiä sain ulosotto toimistosta yllättävää tietoa. Kolmenkympin lasku oli jätetty hakuun. Soitinkin heti ulosottoon ja selvis että kaiken lisäksi sonera antoi väärät osoitetietoni ulosottoon .Jostain oli löytänyt kymmenen vuoden takaisen vanhan osoitteeni.Jonka jälkeen olen muuttanut osoite tietoani ainakin kolmesti.Ja huomion arvoista myös se että en saanut huomautus laskua(laskutus osoite soneralla tiedossa ,,vai meneeköhän maksamattomat heti tuntemattomaan ). Odottelenkin kolmellekympille kovaa korkoa!!!!