Moikka!
Onko kellään kokemusta Art in Tanzania järjestön vapaaehtois/lomamatkoista? Kesällä olisin menossa ja olisi kiva kuulla kokemuksia?:)
Art in Tanzania
4
1249
Vastaukset
- Sinne Kans
Oon ite menossa sinne kans, haluatko antaa s.posti osoitteen niin vaihdellaan lisää juttua? :)
- mumme
Heippa!:)
Oon menossa toukokuu 18. ja tarkotuis ois lähteä kesäkuun 15. Osuuko ajankohta mitenkään yhteen? Ootko hoidellu jo paperijuttuja ja tollasia. Mun olis tarkoitus tänään varailla lentoa jo ja huomenna lähettää viimiset lomakkeet sinne ja maksaa ensimmäinen matkan erä... Pikkasen jännittää et miten koko homma oikein onnistuu..! - Sinne Kans
mumme kirjoitti:
Heippa!:)
Oon menossa toukokuu 18. ja tarkotuis ois lähteä kesäkuun 15. Osuuko ajankohta mitenkään yhteen? Ootko hoidellu jo paperijuttuja ja tollasia. Mun olis tarkoitus tänään varailla lentoa jo ja huomenna lähettää viimiset lomakkeet sinne ja maksaa ensimmäinen matkan erä... Pikkasen jännittää et miten koko homma oikein onnistuu..!No hitsi, mulla menee lähtö kesäkuun lopulle ja olen siellä 3 kk.. Toki asioita hoidettu jo, ekassa rokotuksesa käyty, lentoja kattonut (varaan vasta lähempänä) Viisumihakemus sinne menee kans vasta lähempänä. Mitäs viimosia lomakkeita lähettelet? Ite meen pariin ympäristöprojektiin :) Mitä ekaa erää makselet nyt jo?
Mun s.posti on c6237 jamk.fi (poista yks väli) jos haluat sinne laittaa postia.
- Tuomas-reppumatkailija
Hei
Wild Rovers tyoskentelee Art in Tanzanian kumppanina kuljetuksien jarjestamisessa.
Olen talla hetkella itse Keniassa. Periaatteessa Art in Tanzania jarjestaa taidetyopajoja kahdessa paikassa, Dar es Salaamissa seka eraassa kylassa Mwanzan kaupungin lahistolla. Tyopajat jarjestetaan yhteistyossa paiakllisten jarjestojen kanssa yksittaisissa projekteissa. Projektit toimivat paitsi taiteen, myos koulutuksen, terveydenhuollon seka naisaktiivitoiminnan alueilla. Suomalaiset vapaaehtoistyontekijat useimmiten toimivat taideprojekteissa kuten kulttuurifestivaalien jarjestamisessa tai opettajina peruskouluissa jarjestetyilla kursseilla.
Asuminen jarjestetaan Dar es Salaamissa hostellissa, ja Mwanzassa omakotitaloissa. Majoituksen hinta on noin 230 dollaria / viikko plus lennot ja kuljetukset.
http://www.wildrovers.co.uk/?q=contact
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.799025Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli662845Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä182098- 1572021
Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️211983Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1381891Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?301740- 471597
- 1031502
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411256