Nyt ovat hoplofoobikot ja kukkahattutädit pistäneet pystyyn adressin "elämän kunnioittamisen puolesta".
http://www.liveleak.com/view?i=9bc_1233052342
Tällainen on heidän mainosfilminsä. Sairasta.
Aseharrastajat ovat tehneet tästä monta tutkintapyyntöä poliisille ja video on saatu pois jo kahdelta sivustolta.
Tässä NRAn kannanotto asiaan:
http://www.nra.fi/arkisto/090126-sairaselokuva.html
Tässä adressi, jolla voi vastustaa noita "elämää kunnioittavia" punavihreitä arvoja:
http://www.adressit.com/s/aseet/
Ei kun kuhmolaiset nimiä alle kumpaan vaan, mutta otsikonmukaisessa piilee kansakunnan turmio.
http://www.liveleak.com/view?i=9bc_1233052342
Tällainen on heidän mainosfilminsä. Sairasta.
Aseharrastajat ovat tehneet tästä monta tutkintapyyntöä poliisille ja video on saatu pois jo kahdelta sivustolta.
Tässä NRAn kannanotto asiaan:
http://www.nra.fi/arkisto/090126-sairaselokuva.html
Tässä adressi, jolla voi vastustaa noita "elämää kunnioittavia" punavihreitä arvoja:
http://www.adressit.com/s/aseet/
Ei kun kuhmolaiset nimiä alle kumpaan vaan, mutta otsikonmukaisessa piilee kansakunnan turmio.
Vastaukset 16
Vanhimmat
No johan oli "dokumentti"!
Sairaan, väkivallassa piehtaroivan videon tehneet Rauno Tikkanen, Yrjö Nieminen ja Klaus Heydeman ovat henkisesti pahasti sairaita, jos he todella väittävät tekeleensä kuvaavan suomalaista todellisuutta millään tavoin.
Se tässä on hyvää, että video osoittaa kuinka äärimmäisen heikkoa ja heikolla pohjalla asevastustajien argumentaatio on. Itse asiassa heillä ei ole argumentteja lainkaan, he sepittävät toinen toistaan merkillisempiä tarinoita ja kuten näkyy, joutuvat turvautumaan jopa niin holtittomaan valehteluun, että Göbbelsiäkin hävettäisi.
Tuollainen oksennus on ainakin moraalisen tappion tunnustamista - paitsi ettei tekijöillä todennäköisesti ole riittävästi realiteettitajua sen ymmärtämiseen.
Korhoselle huomauttaisin, että "punavihreistä arvoista" heittely ei edistä ampujien asiaa millään tavalla, tasan päinvastoin. Kyllä kainuulaisen pitäisi tietää, että hirvikivääri pysyy ihan samalla tavalla kokoomuslaisen ja kepulaisen, kuin demarin ja vasemmistoliittolaisen kourassa. Ampujia pitäisi yhdistää asehysteerikkoja vastaan, ei yrittää kalastella puoluepoliittisia irtopisteitä.
En tarkoita punavihreillä mitään tiettyä puoluetta, vaan sitä maanpetoksellista porukkaa joka haluaa rappioittaa yhteiskuntamme. Hyysärit, taistolaiset, ekoterroristit, kettutytöt, feministit jne.
Näitä löytyy taatusti jokaisesta puolueesta, eikä sillä ole muuta merkitystä kuin se, että jos jossain puolueessa on mädännäisyys tiheämpää, niin se voi kärsiä yllättäviä vaalitappioita. Myöskin yksi tarpeeksi nimeä omaava henkilö voi romahduttaa koko puolueen, vrt. Matti Vanhanen ja asevastaiset sammakot jotka ovat hänen suustaan lähteneet.
turhaa löpinää jälleen kerran göebbelseineen joka sekin väärin kirjoitettu aina Sinulla on tuo ihmisten valehtelijoiksi nimittely jo sairaalloisia piirteitä.
Jos saan esittää pyynnön, älä ota kantaa mihinkään on se niin tympeetä ja typerää tuo kirjoittelusi. Onko muuten kyn kylä olemassa?
Vai oli video umpikatkeran faarin mielestä tosi. Tämä riittääkin diagnoosin tekemiseen. Kun realiteettitaju on noin totaalisesti hukassa, on aika kipittää kiireen vilkkaa mielenterveystoimistoon.
Älä kompastu räkääsi.
Siitä olen samaa mieltä, että pahasti hurahtaneita asehysteerikkoja löytyy joka puolueesta. Kuin myös niiden ulkopuolelta.
Matti Vanhasen puheet jo Jokelan, ja erityisesti Kauhajoen jälkeen olivat niin päättömiä, että ihmettelin etteivät avustajat rynnänneet hätiin, selostamaan pääministerille tosiasioita. Kepun eduskuntaryhmässäkin on aika monta asemiestä, joiden olisi luullut neuvovan.
Mitä ovat ekoterroristit? Muistutan, että terrorismi ja siten myös terroristi ovat rikoslaissa määriteltyjä.
Tuolla on jotain juttua ekoterrorismista:
http://www.verkkouutiset.fi/arkisto/Arkisto_1997/12.syyskuu/EKOTER.HTM
...ja lisää löytyy googlettamalla.
Itse pidän pahimpana ryhmänä sitä, joka on tarpeeksi älykästä käyttämään mediaa ja systeemin aukkoja sitä itseään vastaan sekä manipuloimaan herkkäuskoisia teinejä "armeijakseen" eli kettutytöiksi tms. hörhöiksi.
Esimerkkinä PEA oli omaksunut näitä oppeja tiedä sitten mistä ja huono oli tulos.
Teksti näkyy olevan vuodelta 1997.
Tuolloin 90-luvulla oli eräitä eläinoikeusryhmiä, jotka mitä ilmeisimmin (rikoksia ei tietääkseni ole selvitetty, joten epäilys eläino.-ryhmistä on valistunut arvaus)) syyllistyivät liharekkojen polttamiseen Vantaalla ja eräällä toisella paikkakunnalla, jota en nyt muista. Samoin ainakin kahdessa tapauksessa sytytetiin tulipalo rehusekoittamolla.
Näissä rikoksissa, tuhotöissä, oltiin jo huolestuttavan lähellä terroristisia rikoksia. Kun aletaan panna paikkoja tuleen, kasvaa huikeasti vaara tappaa joku. Onneksi eo-porukka alkoi noihin aikoihin myös rapautua, hajaantua. Ehkäpä juuri siksi, että osa näki vaaran ajautua vähitellen ties mihin. Kuten tiedämme, turkistarhaiskut eivät ole kokonaan loppuneet, mutta huomattavasti vähentyneet, ja 90-luvun kaltaisia tuhotöitä ei liene tällä vuosikymmenekkä tapahtunut.
Vierastan käsitettä ekoterrorismi, koska rikokset joko ovat terroristisia rikoksia, ilman mitään etuliitteitä, tai sitten ne eivät sitä ole. Rikoksia kuitenkin.
Syyllistyt rikokseen, jos et tee ilmiantoa tietoosi tulleesta maanpetoksesta.
normaalijärjellä varustettua ihmistä joka edes luulisi jonkun uskovan tuommoiseen paskavideoon, paitsi iivantiiralainen.
Minä taidan olla sinulle oikea painajainen kun näet minut kirjoittelemassa kaikkiin sinua mollaaviin teksteihin. No ei ihme kun tein uskottavuutesi kyseenalaiseksi väittämällä susi keskustelussa, kyn nimisen kylän venäjällä olevan olemassa vaikka hartaasti koitit toisin väittää.
Göebbels, räkä, toisten valehtelu, vainoharhaisuus sekä lehtitietoihin uskovat mielisairaat kanssa ihmiset, ovat sinun päässäsi tekemässä tuhojaan huomaa kun lukee kirjoituksiasi.
Tuossa filmissä oli ehkä toduuden siemen
Ainakin totuus tekijöistä ja heidän ajatusmaailmastaan. Sairasta.
Video on nimenomaan totuus tekijöistään. Jos he uskovat sanomaansa, he ovat syvästi mielenvikaisia. Jos he valehtelevat kyynisesti, he ovat täysin moraalittomia retkuja.
Mutta kuten sanottu, videosta on se hyöty, että se osoittaa kuinka olemattoman heikko on asehysteerikkojen asiapohja.
Jokuhan vois tehä sitten viideeon vähä niiku toisinpäin, että miks ne käsiasseet pittäis saada pittää... Ehdotan k0rhosta pääosan esittämiseen...
Eikös näitä ole tehty jo sipinripin.
http://www.youtube.com/watch?v=7ELfMprEbrI
Näissäkin kuolee ihmisiä(ja vihollisia), mutta totuus säilyy useimmiten mukana.
Lyhyille aseille on selvä tilaus reservin keskuudessa, koska PVlla ei yksinkertaisesti riitä niitä kaikille mahdollisesti tarvitseville. Lisäksi PVn lyhyet aseet ovat epäluotettavia.
"Talvisodan ihme oli mahdollinen vain koska suomalainen mies osasi metsästää ja ampua, molemmat harrastukset olivat erinomaisen suosittuja vuosikymmenten ajan, juuri ennenkuin Suomeen hyökättiin, ja sen seurauksena Suomi on edelleen valtiona olemassa. Nyt kun lähes kaikki veteraanitkin ovat siivoutuneet kuin itsestään pois päättäjien omaatuntoa rasittamasta, on siivouslistalla jo tavallinen suomalainen harrastaja, mies ja nykyään yhä useammin nainenkin, joka on pelkän harrastusvälineensä vuoksi leimattu potentiaaliseksi murhaajaksi."
Osaahan suomalainen mies käyttää siemensinkoakin.
Tiedä siitä siemensingosta, mutta nahkahaulikon käsittely on hallussa. Turvakurssi tosin on käymättä, joten saattaa sattua vahinko.
Nahkahaulikossa kun olisi vissiin tarkoitus käyttää näitä täyssupistavia kumeja päällä, mutta kuka hullu nyt karamellit paperit päällä syö?