Haapaveden "kaupungista" täytyy lähteä Pulkkilaan lääkäriin ja hoitamaan poliisin lupa-asioita. Miten tässä näin kävi? Haapavedellehän nauraa jo kaikki naapuritkin. Valtuusto jatisee jostain jäteauton väristä ja jostain helevetin Laurinpellosta, mutta veronmaksajat eivät saa vastinetta rahoilleen. Miksi näitä veroja tänne maksetaan?
Haapavedestä Pulkkilan sivukylä
Uskomatonta, mutta totta!
4293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
saatu rakennus lupa!!!!
myös paremmat johtajat.
on melkein yhtä paljon asukkaita kuin haapavedellä!Miksei sinne voi mennä lääkäriin kun ne lääkäripalvelut on kuitenkin haapaveden järjestämiä!Ja siikalatvan keskus on lähin paikka haapavedeltä katsoen, josta saa jatkuvasti poliisin lupapalvelut.Ei niitä saa nivalasta eikä oulaisistakaan!
Haapaveden "järjestämää" lääkäripalvelua. Miksei saman tien mennä Rovaniemelle lääkäriin, jos Haapavesi "järjestäisi" sen? Kyse onkin siitä, ettei kaupunki kykene järjestämään palveluja omassa kunnassa. Valtuusto ei ole tehnyt asiassa tarpeeksi. Jos muissa kunnissa puuttuu palveluita, ei se tarkoita sitä, että meillä pitää mennä yhtä huonosti. Nivalassa ja oulaisissa on muuten LÄÄKÄREITÄ ja PÄIVYSTYS! Luulitko oulaistelaisten käyvän Merijärvellä lääkärissä?